Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadnátok olyan újszülö...

Örökbefogadnátok olyan újszülöttet, akinél nagy esély van rá, hogy enyhe fokú autista?

Figyelt kérdés
2021. dec. 12. 17:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%

#10

Asperger-szindróma?

(5. vagyok, nem a 6.)

2021. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy meg lett állapítva. De apuka enyhe fokban érintett és a három nagyobb gyerek is. A pszichiátrián mondták, hogy megvan az esélye, hogy a további gyerekek is érintettek lesznek. Nyilván az esély mindenkinél megvan, csak itt kicsit több.
2021. dec. 12. 17:53
 13/30 anonim ***** válasza:
73%

10, blabla

Durván 20 éve diagnosztizálnak Mo-n enyhén èrintetteket is

2021. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
83%

Tehát genetika.

Így valóban van esély rá.

Attól függ, a többiek milyen szinten érintettek.

Ha tényleg enyhe, és tudnak teljes életet élni, akkor igen.

2021. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ha örökbefogadhatnék, mert ezzel együtt lehet élni. Aspergeres vagyok, felnőttkoromra sikerült beilleszkednem, megtanulnom azokat a mintákat, magatartást, ami az átlag embernek ösztönből jön. Nehéz volt, persze amikor tiniként sok minden kimarast, mert kiközösítettek, de még úgy is volt pár ember, akik beszélgettek velem. Én pl. el tudtam végezni egy szakmát, igaz, már nem abban dolgozok, hanem gyárban (szeretem a monoton munkát).
2021. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
33%

"Durván 20 éve diagnosztizálnak Mo-n enyhén èrintetteket is"


Egyrészt a nagybátyám 20 éve halott, másrészt nem feltétlen megy el mindenki diagnosztikára, mégha gyanus is a dolog, mert nem feltétlen van jelentösége.

Másrészt meg eleve nem MO-on élünk, itt fejlettebb a hozzáállás meg a diagnosztika, mint MO-on.

2021. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%

"nem feltétlen megy el mindenki diagnosztikára, mégha gyanus is a dolog"


Nem diagnosztizált = csak szerinted az = valószínűleg nem az.

Nagy divat lett manapság mindent azzal magyarázni, hogy"biztos, autista", holott cseppet sem jó dolog.

2021. dec. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%

Autista gyereket nevelnek.

17-tel értek egyet. Nagyon karos, hogy sokan a furcsa kicsit eltérő emberekre ramondogatjak hogy asperger.

Kérdező, ha valaszthattam volna, neurotipikus gyereket szerettem volna. Kimaradok nagyon sok mindenből, mert a gyerekemmel nem lehet szinte sehova menni, vagy külön rakeszulest igényel. Viselkedésével folyton megbotrankoztatja a környezetet, ezért sok helyről "kikozositenek" mert nem értik az autizmust.

De az én gyerekem sok szeretetet is tud adni, szerencsére bujos, olelget.

O enyhének számít, valószínűleg átlagnál nagyobb IQval ami később segít neki hogy kompenzaljon (és depressziós legyen :( ).


Na de visszatérve a helyzetedre: ha teheted menj el találkozni autistat nevelő szülőkkel. Nézd meg hogy élnek, beszélj veluk. Kicsit lásd reálisan milyen áldozatokat igényel ha ő más.

Nem írtad kisfiúról vagy kislányról van e szó, de három érintett testvernel tenyleg nagy az esélye...

2021. dec. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
57%

17-es: ahoyg korábban írtam, a család több tagja autista (diagnosztizált) a nagybátyám az, aki valószínüleg szintén az volt, csak öt nem vizsgálták ki.

De ha legalább három családtag van, aki ténylegesen autista, akkor elég jól be lehet saccolni, hoyg a negyedik, kicsit "furcsa2 családtag is az, mivel a megfelelö viselkedési formák fordulnak elö nála is.

Viszont éppen azért, mert nála nem volt bizonyított, ezért használtam a feltehetöen szintén autista kifejezést.


Szóval nem mindenkire rámondom, hanem csak nagyon nagy valószínüséget említettem meg.

2021. dec. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
15%
Rengeteg autistát ismerek. Sokkal többre tartom őket, mint a nem autistákat. Örülnék egy aspi gyereknek. Neurotipikusként írom, hogy hányni tudnék a fajtámtól sokszor. Sajnos van okom ilyen kijelentést tenni.
2021. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!