Szerintetek meg lehet oldani, hogy az örökbefogadott gyerek lelkileg kiegyensúlyozott legyen?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy nagyon nehéz a gyerekeknek, szinte mindnek van valamilyen lelki problémája, pedig mindenük megvan két szerető szülővel. Nem találkoztak nagy traumaval. Túl lehet gyerekként lépni az örökbefogadás traumajan, hogy nem a szüleid a vérbeli szüleid? Nem lesz nagykn nehéz a felnottkor, nem lesznek mentális problémák? Csupán ettől félek az örökbefogadás kapcsán. Tapasztalatok?

2022. júl. 11. 08:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%
A hozzállása miatt nem gondolom, hogy aktuális. Fiatal lehet még ehhez.
2022. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Már egyszer elmondtam, hogy ez egy elméleti kérdés, tényleg fiatalok vagyunk, csak gondolkozunk rajta. Nyugodjon meg mindenki! :)

Ha erre kerülne sor, biztosak lehettek benne, hogy mindent meg fogok tenni, informálódni. Egyelőre csak véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, semmi másra!

2022. júl. 11. 13:51
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
De sajátotok nem lehet? Azt írtad, fiatalok vagytok.
2022. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én öf szülőként hiszem, hogy igen, ez megoldható. Még csak 8 éves az öf fiam, így felnőttkorról nem tudok neked írni. De ő "születésétől kezdve" tudja, hogy örökbe fogadtuk és nem én szültem. Egyelőre nagyon ritkán tesz fel kérdéseket, amire én őszintén válaszolok az ő értelmi-korának megfelelő szinten és ez elég neki. Teljesen kiegyensúlyozott gyerek Szerintem ebben a helyzetben akkor lesz a legnagyobb probléma lelkileg is a gyereknek, ha eltitkolják az öf szülők az örökbefogadást. Amikor érzi a gyerek, hogy vmi titok "lappang" körülötte... mert baromira érzik... Ha pici kora óta minden tiszta körülötte.. nincs semmilyen titok.. akkor ők is totál természetesen élik ezt meg. Persze biztos lesz majd később keresés.. még több kérdés.. szerintem a lényeg és a legfontosabb : teljes őszinteség! Minden téren, minden szinten! Ha ez megvan és érzi az őszinte szeretetet maga körül, a családban, hogy ő ugyanolyan mint bárki más... akkor nem lesz gond. :) Suliban még nem téma, ő se hozza fel mert számára ez természetes-nincs miről beszélni egyelőre. Eddig soha sehol nem piszkálták emiatt, pedig nem volt titok senki előtt. Talán pont ez a "kulcs" - ha a gyereket ez nem zavarja mert neki ez természetes.. sőőőt.. ez jó dolog.. (mi így neveljük) akkor nincs miért piszkálni.
2022. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
7%
Az a legfontosabb, hogy tudja, hogy ő örökbe fogadott, és a szülőket, ha vannak, csak lemondtak róla, is láthassa, beszéljenek róluk neki, szóval félig szülő legyen, félig barát, aki örökbe fogadja - szerintem.
2022. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!