Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én egy kiegyensúlyozott ember...

Én egy kiegyensúlyozott ember vagyok. Lelkileg és testileg is rendben vagyok. Egészségesen élek és napi rendszerességgel sportolok. Egyetlen egy dolog van amitől félek és nem tudom miért? De nagyon bánt! Szaknyelven úgy hívják hogy piszoár fóbia.

Figyelt kérdés
Lényegében ez azt takarja hogy nem tudok vizelni ha többen vannak egy wc-ben. Ha tudnátok valami megoldást írni nekem ( pszicháter, pszichológus, urológuson kivül) azért nagyon hálás lennék. Mert így nagyon nehéz élni! Szerintetek hogyan tudnám leküzdeni? 20/F

2014. dec. 21. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez miért olyan nagy probléma? Nekem is ilyen "piszoár fóbiám" van, de én nem tartom annak.
2014. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Becsukod a szemed, és azt képzeled, hogy egy vízesés előtt állsz egyedül.
2014. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Számomra eléggé az főleg hogy ha nem sikerül akkor lelkileg nagyon letud rombolni. Szeretném valamilyen módon leküzdeni ezt. Gondolok itt most agykontroll vagy autogén tréninghez hasonló technikára ami képes lenne hatékonyan segíteni.
2014. dec. 21. 21:35
 4/17 anonim ***** válasza:
Sokan vannak kissé zavarban nyilvános vizeldében, valóban le kell küzdeni ill. nem kell törődni a többiekkel.
2014. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez a vízeséses dolog tényleg nem rossz ötlet, csak eddig még sosem sikerült. De például ha megnyitják a csapot vagy az eső zúgás megtud nyugtatni és utána sikerül a vizelés.
2014. dec. 21. 21:41
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha lelkileg rendben vagy akkor nem kéne letörnie téged az ilyen! Am meg, nekem is szokott, én azzal oldom, hogy a fülkébe megyek egyenest. De az is segít ha arra gondolsz h egyedül vagy. Én mindig azt szoktam felidézni, ahogy látom magam előtt, a sima záróizmok ellazulnak, a húgyhólyag fala összehúzódik, én is engedem hadd menjen :D
2014. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló igazad van. És kijavítom magam hogy tudtommal rendben vagyok. Valahogy én is úgy szeretném legyőzni ahogy te egy erős gondolattal, mert hiszem hogy ez többet ér akármilyen gyógyszernél!
2014. dec. 21. 21:52
 8/17 anonim ***** válasza:
A Férfi wc-ékben is van rendes wc is nem? és hogyha oda mész be akkor nincsenek melletted más emberek. Ezt már próbáltad? (lehet hogy hülyeség nemtom)
2014. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem hülye kérdés próbáltam és ott sem jobb. :(
2014. dec. 21. 22:43
 10/17 A kérdező kommentje:
A legjobb a csend és tudom hogy nincs senki a közelembe az a legjobb.
2014. dec. 21. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!