Amennyiben valaki babát vár és szeretné a testvérének "adni", akkor erre van-e mód, tehát hogy célzottan adhassam örökbe a saját húgomnak a majdan születendő, de már megfogant babát? Hivatalos szerveknél még nem akarok érdeklődni...csak puhatolózom.

Figyelt kérdés
Húgom sajnos nem tud megfoganni évek óta és már benyújtották az örökbefogadásra is a kérelmet, minden tanfolyamon stb átmentek, teljesitették, márcsak a babát/kisgyerkőcöt várják, több mint egy éve....

2022. aug. 5. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztosan van, mert hallottam már olyat, hogy egy nő célzottan egy házaspárnak akarta adni a gyereket, és még a terhessége közben felkereste őket. Ez alapítványnál volt. De biztos, hogy jó ötlet ez?
2022. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nyílt örökbefogadással van erre mód.
2022. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nyílt örökbefogadàs. Szép dolod tőled, hogy ilyenre is gondolsz. Nekem se lehet gyerekem, de ezt nem tudnàm elfogadni. Egyrészt más így, hogy csak eszedbe jutott, meg más lenne a kezèbe add, a gyermeked, akit 9 hónapig hordtàl. Másrészt, ha menne is neked, hogy oda add, talán egy örök harag lenne, mit miért csinál így vagy úgy... A te gyereked, te nem így tennèd... Stb.
2022. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha te lemondasz a gyerekről először a családban keresnek neki gyámot, így meg adott hogy a tesód válalja.
2022. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%

Ez nagyon szép gesztus tőled. Így legalább nem idegen gyermeket nevelne, hanem a saját vérét. Drukkolok nektek, hogy találjatok olyan alapítványt, ahol segítenek intézni az örökbefogadást.

Egyébként a férjed is támogatna benne, hogy neki adjátok a babát?

2022. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%
Abba belegindoltal, hogy ez a gyerek egyszer felnő és joga lesz tudni az igazságot, azzal mit okoztok neki? Vagy inkább eltitkoljatok? Akkor is ki fog derülni egyszer, és szörnyű lesz... Az én szememben ő lenne az első, és nem szeretnék ítélkezni, de kicsit önzőnek tűnik ez az ötlet, még akkor is ha pont az önzetlenség vezet. Szerintem inkább várják ki, amíg megerkezik hozzájuk egy gyermek.
2022. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lenne egyszerű ez a felállás semmilyen szempontból, szóval a lelki része sem, mindamellett mejegyzem, még eléggé hipotetkius a kérdés. Húgommal sem beszéltem ilyenről sose, hogy mi lenne, ha....de ha igy alakulna, hogy babát várnék (hétfőn csinálok tesztet) akkor szeretném már tudni, hogy merre akarok, illetve egyáltalán merre állhatok arccal. Szóba jöhet -e egyáltalán jogilag ilyesmi.... A mi /én hátterem egyébként: A tesó több mint 7 évvel lenne időseb, nem ideális... Egyedülálló anya vagyok - mondhatjuk- mert apa anyagilag kb semmit nem segit, - nem ideális, saját panelban 53 nm-en élek a kisfiamma, ez sem ideális két gyermek számára....szóval nem szeretném, hogy a "semmire" szüljem a tesót. A húgoméknak mindene megvan, azaz egy pár (szerető házaspár évek óta) kertes családiházban, kiskutyussal.... jó levegőn, nem Bp-en az Üllői út mellett :) De valóban nem tudom, hogy mennyire lennénk képesek ezt a helyzetet jól kezelni, ő ill. én. De mint irtam, ez még csak puhatolózás, a lehetőségekről és köszönöm a hsz-eket.
2022. aug. 5. 14:13
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem mellékesen idén ősszel már 45-öt töltöm.... ami ugyancsak nem ideélis kor a gyermekvállaláshoz...(emellett persze aggódnék, hogy valóban egészségesen hozom-e világra azt a gyermeket, mert beteg babával nem hinném, hogy boldoggá tenném őket) szóval sok a kérdés ....
2022. aug. 5. 14:16
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

"Húgom sajnos nem tud megfoganni"

De, a húgod már megfogant jó néhány évvel ezelőtt.

A húgod teherbe esni nem tud...

2022. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

És mit mondassz a nagyobb tesónak?


Fiam felelőtlen voltam 45 évesen, nem tudjuk eltartani tesókát, de ez egy remek lehetőség a nagynénédnek..?!

Szerintem ez morbid.

2022. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!