Amennyiben valaki babát vár és szeretné a testvérének "adni", akkor erre van-e mód, tehát hogy célzottan adhassam örökbe a saját húgomnak a majdan születendő, de már megfogant babát? Hivatalos szerveknél még nem akarok érdeklődni...csak puhatolózom.

Figyelt kérdés
Húgom sajnos nem tud megfoganni évek óta és már benyújtották az örökbefogadásra is a kérelmet, minden tanfolyamon stb átmentek, teljesitették, márcsak a babát/kisgyerkőcöt várják, több mint egy éve....

2022. aug. 5. 13:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

:) El tudom tartani és felnevelni és nem a fiamnak kell magyarázattal szolgálni, hol a kistesó.... Emellett nem voltunk felelőtelnek. Vágytam és vágyom másik gyerkőcre (nem magára a gyermeknevelésre) de ha jobb helyen lehetne a húgoméknál, miért is ne tenném meg, hogy neki adom örökbe, ha ő is szeretné és jogi útja is van.


Mindemellett, a kérdésem nem a véleméyn nyilvánitásokra irányult. :) Hanem a jogi aspektusára az egész ügynek. Akik erre válaszoltak, azt köszönöm. A többieknek meg jó csámcsogást :) és froclizást...(ezekszerint, polgár pukkasztó kérdésnek sem volt utolsó.... ennek örülök....nem hittem volna....szeretem pukkasztani a gonoszok "epéjét" :D)

2022. aug. 5. 14:29
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Szeretem mikor valaki ellent mond magának 😂


Szerintem meg igen is tartoznál magyarázattal a nagyobb gyermekednek, hisz 9 hónapig látná a hasad.



Azért 45 évesen már nem esik cdak úgy ripsz ropsz teherbe az ember lánya..

2022. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilt orokbefogadasnak hivjak, van ilyen persze, teljesen legalis.
2022. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nagyon rossz ötlet, ha örökbe fogadnék, nem suerwtném a gyermek anyját a mindennapjaimban. Ha örökbeadnék, nem tudnék úgy élni, hogy látom, de úgy vagyok vele, hogy semmi közöm hozzá. A másik, hpgy a saját gyerwkedben is egy törést okozhat, vagy, hogy gondolod, hónapokra lelépsz tőle.
2022. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyilván nem fogja elfogadni a húga a babát. Hiába tűnik nagyon szép cselekednek, ennek még nagyon sok hátulütője van. Amúgy meg még nem is terhes a kérdező, és 45 évesen elég sok kockázata is van a terhességnek, szóval gondolom nem lesz belőle semmi.
2022. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy terhes vagy? Mert ebben a korban már a menstruáció elmaradásánál nagyobb esély van a menopauzára, mint a terhességre.

Egyébként szép gesztus, de szerintem is furcsa helyzeteket szülne ez. Persze nem tudhatjuk, mit gondol erről a húgod.

Ő mennyi idős? Milyen korú, állapotú, bőrszínű gyerekre várnak? 1 év még nem sok, ha fehér újszülöttre várnak. Sajnos az lesz 5 év is.

2022. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ez megint tipikus gyakoris hangulatkeltés.
2022. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!