Terhes vagyok, nem szertném a babát megtartani, viszont a nagynéném örökbe akarja fogadni. Van erre lehetősége?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és védekezés mellett csúszott be a baba, de nem szeretnénk megtartani. A nagynéném és a párja akarja örökbe fogadni. Én viszont nem szeretném ezt.


Jogilag megtehetik ezt? Vagy van bármi lehetőségem, hogy ne hozzájuk kerüljön a baba?


2022. szept. 26. 15:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy tehetik, el ne hidd, ha ezzel jönnek. A te tested, te életed, te embriód, te rendelkezel felettük!
2022. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Persze.

Rokonságban családba fogadás van, ami egészen más, mint az örökbefogadás.

De igazából teljesen mindegy, ha másnak akarod adni, másnak adod.

2022. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha te nem szeretnéd nem tehetik meg.
2022. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A rokonaim azt állítják, hogyha lemondok a gyerekről, akkor őket fogják egyből megkérdezni jogilag. Kétségbe vagyok emiatt esve,tudom hogy én sem lennék jó szülő, de ők sem.
2022. szept. 26. 15:15
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Egyenesági rokonokat kérdeznek meg első körben, ha megszülöd és lemondasz róla. A nagynéni ugye nem az. De ha te úgy döntesz, hogy örökbe adod, akkor a rokonokat sem kérdezik meg, viszont ebben az esetben érdemes már a terhesség alatt elindítani a folyamatot.
2022. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
Abortusz meg nem jöhet szóba? Amúgy ha lemondasz róla névtelenül egy inkubátorba téve akkor nem tudja nagynénéd örökbefogadni,DE így te is lemondasz a szülői jogaidról
2022. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Nyílt örökbefogadás ilyenkor nem lehetséges?
2022. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%

Nagynéni rosszul tájékozott, nem tudják örökbe fogadni, ha elindítasz egy örökbeadási folyamatot, te választasz(ajánlanak embereket, és közülük választhatsz). Keress nyílt örökbeadással foglalkozó szervezeteket, pl a gólyahírt.


Ha lemondanál róla(nem ugyanaz, mint az örökbeadás), akkor kérdeznék meg őket, amúgy nem:D Viccelsz? Olyan "komoly" szűrő van, örökbeadható babát próbálnak alkalmas embereknek adni, rokonság nem számít, sőt, kifejezetten másik városból választanak, hogy ne fuss össze a saját gyerekeddel, az fájdalmas lenne neked.

2022. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Dehogy tudjak , ez nem igy megy :)
2022. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Nagynénéd kicsit keveri a dolgokat. Ha bármi miatt kiemelik a gyereket a családból, vagy te úgy döntesz, nem tudod átmenetileg nevelni, de lemondani nem akarsz róla, akkor kérdezik meg a rokonokat, hogy tudják-e vállalni. Ezt hívják családba fogadásnak, ilyenkor a gyerek hivatalosan a tied marad, és ha rendeződnek a körülményeid visszakapod őket.

Az örökbeadás egész más, onnantól a gyereknek hivatalosan semmi köze nem lesz hozzád, az új szülők lesznek a teljes jogú szülei. Nem tudom, van-e lehetőség ezt családon belül intézni, de nem hiszem, hogy szeretik, mert nagyon egészségtelen helyzetet teremt. Nem kaphatja meg így a nagynénéd a babát.

2022. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!