Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés melett estem teherbe...

Védekezés melett estem teherbe, nem szeretném elvetetni, de megtartani sem, van arra lehetőség hogy az apukának adom a babát?

Figyelt kérdés

2015. okt. 21. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Éppolyan szülője, mint te. Nevelheti ő is. Te meg fizeted a gyerektartást. Nincs előírva, hogy az anyánál kell lennie, ha apa is tudja biztosítani, amire szüksége van.
2015. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nincs munkám jelenleg, terhesen meg nem tudom mennyire sikerülne állást találnom :/ Akkor is kell fizetnem ha nincs keresetem amiből tudnám fizetni?
2015. okt. 21. 15:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kötelezettség adott. De úgy tudom, az állam megelőlegezi, és majd behajtják rajtad utólag. Terhesen nem fogsz tudni dolgozni, de hat héttel szülés után igen, nem? Nem vagyok otthon a gyerektartás témában, nézz utána majd, hogy mennyi, de hogy nem nulla az biztos.
2015. okt. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséged
2015. okt. 21. 15:26
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

nem egy zsebkendő, hogy neki add. természetesen apa is nevelheti, de te lemondani nem mondhatsz le róla.

mondjuk nekem olyan döbbenetes mikor egy "anya" már terhességnél is azon gondolkozik, hogy bújjon ki a fizetnivalók alól. bár az mindenképp becsülendő, hogy megszülnéd!


18 éves koráig köteles vagy gyerektartást fizetni. ha nincs munkád és nem fizetsz már 6 hónapja, akkor az állam megelőlegezi apának a gyerektartást, hogy ne éhezzen a gyerek. viszont ez azzal jár, hogy amint lesz munkád, duplán vonják majd, tehát azt is vissza kell fizetned.


illetve ha apa nem kér gyerektartást akkor természetesen nem kell majd fizetned, de nem hiszem el, hogy bárkit ennyire nem érdekelne a gyereke :)

2015. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy nem egy zsebkendőről van szó, hanem egy kisbabáról. És ha figyelmesen elolvastad volna a kommentárod előtt leírt dolgokat, azért kérdeztem meg hogy akkor is kell e fizetnem , ha nincs munkám, mert NINCS MUNKÁM, és így még is miből tudnám fizetni, azt hittem logikus hogy miért kérdeztem meg!!!!Az előtted válaszoló leírta hogy terhesen nem tudok dolgozni, és én is írtam hogy, terhesen nem hiszem hogy kapnék állást, hogy aztán majd később fizető képes legyek...szerintem azért ebből kiderül hogy nem arról van szó hogy nem akarok fizetni, vagy ki akarok bújni a fizetés alól már most mint "ANYA"........... És amint megszültem a picit, és el tudok menni dolgozni, fizetni fogom, és nem érdekel ha duplán vonják le. Sajnálom hogy ilyen szívtelen dögnek tűnök, de azért köszi hogy legalább azt becsülendőnek tartod, hogy megszülöm. Nem véletlenül nem fogom majd én nevelni, inkább legyen olyannál aki mindent meg tud adni neki, mint nálam aki mellett nélkülözne, szeretem már most annyira hogy a legjobbat akarom neki és nem a mellett döntök hogy elvetetem!!! Azért mindennel egybevéve köszönöm a válaszod.
2015. okt. 21. 16:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi esély sincs arra, hogy együtt neveljétek fel a babát? Ha az apasággal nincs problémája apukának, akkor talán csak le kellene ülnötök megbeszélni a dolgaitokat. Neki is könnyebb lenne egy anyukával együtt végigcsinálni az első éveket, neked is nagyon hiányozna a baba, és hát nyilván kiegyensúlyozott, boldog gyermeket szeretnétek.
2015. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tényleg, az apának kellene a gyerek, de téged nem akar?
2015. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Én is inkább a közös életet vetném fel egy olyan férfinak, akiről elképzelhető, hogy egy gyermeket felvállalna. Szerintem elég természetes lenne, hogy téged is vállalna, ha más nem addig, amíg szükséged van segítségre.

Bár azt mondja mindenki, hogy az apa is ugyanolyan szülő, mint az anya, és a babának úgy is jó, de szerintem ez azért nem teljesen van így.

Az első években az anyára óriási szüksége van a babának, a legtöbb, amit tehetsz vele, hogy a közelében maradsz.


Ha az apa nem vállalna fel téged is, akkor esetleg te kérhetnél segítséget egy anyaotthonban. Ha nincs munkád, akkor a lakóhelyed sem köt, tehát elmehetnél a babával egy anyaotthonba addig, míg sikerül egy kicsit talpra állni.

2015. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2016. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!