Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok de a párom az...

Poppyseed kérdése:

Terhes vagyok de a párom az utcára tenne ha megtartanám. Milyen szociális lehetőségeim vannak ha mégis megszülném a babát?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve vagyunk együtt, teherbe estem de ő nem akarja vállalni. Engem nem vesz rá a lélek az abortuszra, ezért szeretném tudni milyen lehetőségeim vannak, ha esetleg megtartanám a babát és egyedül maradnék. Ő egész jól keres és saját lakása is van, nekem viszont nincs se családom, ill egy éve se munkám, se TB-m.
2013. jan. 26. 13:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Eltudsz menni anyaotthonba.
2013. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Anyaotthon lenne talán a legjobb. a védőnőnél, meg a nővédelmi-családvédelmi tanácsadónál tudsz érdeklődni, őket kérdezném meg első körben. Ha voltál nőgyógyásznál, akkor a várandósság tényét igazoló papírral úgyis a védőnőhöz küld, ott mondd el/kérj segítséget.

Minden tiszteletem a tiéd, ha kiállsz a babádért...!

2013. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem valami jók a kilátásaid. A "párod" nem úgy viselkedik, mintha az lenne. Hány hetes vagy?

Ha nincs TB-d akkor a szölés és terhesgondozás is gáz. Havi célbefizetéssel (nem tudom pontossan mennyi kb 7ezer) lehet TB-d. Ha a párod a nevére veszi kérhetsz gyerektartást, de ha így áll hozzá, sokra ne számíts. Perelni kéne, de ahhor is pénz kell. Maradna sz anyaotthon és a GYES..

2013. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Gondolom még nem voltál orvosnál, mivel nincs tb-d! Először is menj el a helyi önkormányzathoz, és kérd meg, hogy fizessék a tb-det! Biztosan segíteni fognak egy kismamának akinek nincs jövedelme! Ezen kívül szerintem az aktív korúak ellátását is igényelheted, az nem sok kb 22 ezer forint, de ha ezt megkapod, akkor még tb-t se kell kérned, mert ebből már vonják! Ez a legfontosabb! Ezután védőnő és családsegítő (persze csak az orvos után, aki ad egy papírt, hogy igazolt a terhesség, mert azzal már könnyebben boldogulsz!) ők tudnak neked segíteni, akár az anyaotthonban, akár a védőnő, tud neked a babának holmikat össze gyűjtögetni, mert nála szoktak leadni használt holmikat, amiket ő a rászorulóknak oda tud adni! Ha megkapod az ellátást amit az elején írtam, akkor lehet behívnak közmunkára, amivel lehet akár jól is jársz, mert sokkal többet fizetnek érte mint 22 ezer! Ha nem úgy érzed magad, hogy vállalni tudod a közmunkát akkor az orvos ad papírt, és fel leszel mentve alóla!


Remélem tudtam segíteni! De a tb a legfontosabb mindenképp azzal kezd, vagyis a segéllyel, mert abban benne van!

2013. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ha nem veszi a nevére, akkor is kérhetsz gyerektartást, a bíróság kötelezni fogja egy apasági tesztre. Ha bebizonyosodik, hogy övé a gyerek, akkor fizetnie kell gyerektartást, plussz a teszt költségét is ki kell fizetnie. Te tudsz kérni ingyenes jogi tanácsadást.

Védőnőtől kérj segítséget anyaotthon keresésében, vagy családok átmeneti otthonába is mehetsz, ha már megvan a baba.

Sok sikert, drukkolok neked! Vigyázz mindkettőtökre!

2013. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%
5-ös , te a párja vagy? Mert kb. annyi érzés van benned, mint benne. Remélem egyszer téged is megszívat az élet és senki nem fog segíteni.
2013. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdéseknél csak azt nem értem miért nem lehet bemenni abba a nyamvadt munkaügyibe bejelenetezni, aztán az önkormányzat egy évig átvállalja a TB-det. Tudod te mit jelent az, hogy nincs TB, valami baleset ért volna milliós számlákkal távozhattál volna a kórházból. Minél előbb intézd el a TB mert a szülés nem lesz olcsó. Ja és ha nincs TB akkor gyes sem jár.
2013. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy értelmeztem a szöveget, hogy van TB-je, de nem túl rég óta. Tehát még nincs egy éve sem, hogy van munkája és TB-je.
2013. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

egy éve se munkám, se TB-m.

2013. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Ó, bocs... Akkor félreértettelek...

Akkor:

1. védőnő

2. munkaügyibe


...szerintem...

És mindenképpen keresd fel a legjobb barátod/barátnőd!

2013. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!