Lehetséges a nevemre venni egy gyereket úgy, hogy házas vagyok két saját gyerekünk van a feleségemmel és a gyerek nem az enyém akit a nevemre akarnék venni?

Figyelt kérdés
Tehát apja papíron most is van csak nem az az apja papíron aki valójában, aki az apja nem fogja a nevére venni, viszont aki most papíron az apja már nem akarja, hogy a nevén legyen.

2022. szept. 29. 20:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit zűrös. Jól értem, hogy a gyerek anyja a feleséged? Akkor igen. A papíros apa lemond róla, te meg örökbe fogadod. A biológiai apa meg mélyen hallgat, neki úgyse kell a gyerek.

Valamit nagyon tudhat az a nő.🙄

2022. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez nem így megy.
2022. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A nő szétment a gyerek apjával már a terhesség alatt, az apa nem keresi őket, nem fizet gyerektartást de nincs is ezzel foglalkozva igazából, a gyereknek papíron egy másik férfi most az apja (aki igazából nem az apja), én házas vagyok, nem vagyunk elválva a feleségemmel, két gyerekünk van, neki van pasija, a gyerekekkel ugyanannyit vagyunk, a gyerek aki a nőnek a gyereke őt akarnám valahogy a nevemre venni...
2022. szept. 29. 21:19
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy ezzel mit vállalsz magadra? A jelenlegi "csak papíron apa" most jól jár veled, mert kiváltod őt a gyerektartás fizetése alól, de te is csak így szabadulhatnál meg, ha ne adj Isten szétmentek a pároddal.

Ha elválnak útjaitok, mindhárom gyerek után fizetned kell, nem tudsz azzal érvelni, hogy bocsánat, de ő nem a tiéd.

2022. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Ja, így más. Akkor nem, mert nem fogadhatod örökbe, csak ha elveszed az anyát. De mivel házas vagy, így tárgytalan.

Nem is értem, miért venned a nevedre. Gondolom, valami 3 gyerekes kedvezményt akarsz szerezni. Van ebben a kis csapatban normális személy is?

2022. szept. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom, valami 3 gyerekes kedvezményt akarsz szerezni."


Azt így is igyénybe veheti, mert az egy háztartásban nevelt gyerekek számítanak bele. Tehát a mostohagyerek is.

2022. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát jelenleg a babaváró hitel miatt nem vagyunk elválva, a (házasság előtt szerzett) saját lakásomban lakik a feleségem a párjával és a két gyerekünkkel, a babavárót anno 3 éve felvettük abból (és fundamentából) idén vettem egy másik kis lakást a közelben, hogy ne kelljen albiba mennie a feleségemnek, ne legyenek a gyerekek a megszokott környezetből kirántva, ha elválunk a babaváró törlesztője nagyon emelkedik + ott a fundamenta is, akkor a nagyobb lakást ki kellene adnom, és nekik onnan menniük kellene de azt nem akarom. Most tolom a melókat nyáron 2m ftot félre raktam csak kijött közbe az ingatlan adó 680+ kell ablakot ajtót cseréltetnem 500 így csak 1 m Ft ot tudok beletolni előtörlesztésnek de még úgy nem volt együtt szabadidőnk a feleségemmel, hogy ketten elmenjünk a bankba, mert a babaváró előtörlesztéshez mindketten kellünk.
2022. szept. 29. 21:48
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a családi adókedvezményt én igényeltem igen az én számlámra jön de korrekten elszámolunk a számlákkal, rezsivel, pénzekkel, azt mindig átutalom neki attól függetlenül, hogy felesbe vannak a gyerekek hol itt hol ott.
2022. szept. 29. 21:49
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De akkor minek akarsz még egy problémát a nyakadba, jóember?🤦🏽‍♀️

#5

2022. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom csak bírom őket meg a gyerekek is elvannak az övé és az én kisebbikem között 1 év van csak. Aztán most kellene egy apa a gyereknek...
2022. szept. 29. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!