Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kispapa, kismama tasak,...

Kispapa, kismama tasak, tudnatok nekem ottleteket illetve tippeket adni hogy hogyan segitsek majd a felesegemnek a szuloszobaban?

Figyelt kérdés
Koszonom elore a kommenteket! Elso gyerekem lesz ,nagyon izgulok ,vegig a felesegem melett szeretnek lenni es elsokent megpillantani a kislanyomat

2020. ápr. 17. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt a tasak társak lenne, vagy egy kis csomagot akarsz összeállítani mindenfélével?


Na en válaszolok így is úgy is 😊


Mi legyen nálad? Stopper képes telefon. A férjemnek mérnie kellett a fajasokat. Tehat töltő is. Nehogy lemerulj, mire megszületik a gyerek, aztan fuccs a képeknek. Ha olyan a kórház hogy lehet enni inni, akkor szensavmentes ásványvíz és izotonias ital. A férjemet külön elküldtek érte, mert elegge elhúzódó volt a szulesem. Infuziot is többször kaptam, hogy legyen erőm. Szőlőcukor. Zsebkendő. Magadnak ennivaló. Valami protein szelet vagy ilyesmi. Ha hosszú a szules jól jöhet. És magadnak is víz.


Amivel nekem a ferjem nagyon sokat segített hogy fogta a kezem. Beszélgettünk. Amikor hánytam (ez nagyon gyakori szülésnél, ne lepődj meg) akkor segített fogni a tálat meg megtorolte az arcom vizes ruhával. Amikor a labdan ültem, megtámasztott hatulrol. Amikor terdeltem és elmúlt a fajas segített felállni. Ilyesmik. Ami nagyon fontos, hogy BÁRMI történik te maradj nyugodt. Biztos nagyon nehéz a férjeknek végignézni, hogy szenvedünk, de ez ilyen. Ha te elkezded sajnálni meg tesze-toszazol a szuloszoban, tuti összeomlik a feleséged. Neked kell lenned a sziklának. Nem panikolhatsz, nem ijedhetsz meg. Lesz ver. Sok ver. Ha nem bírod ne állj a feleséged melle hanem magasra a fejéhez. A férjemnek mondtak, hogy nézze ahogy kibújik a kisfiúnk. Ha nem bírod a vert meg az ilyen undi dolgokat ne nézz oda, mert a gyereken kívül ott semmi nem lesz szép 😃

Kb ennyi.

2020. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magadnak vigyél kaját, mert lehet, hogy "leesik a cukrod" ;)

ami nekem sokat segített: Végig fogta a kezemet, a szemembe nézett és mosolygott akkor is, amikor én már úgy éreztem, hogy a végét járom. végig mondta, hogy nagyon ügyes vagyok, és mindjárt vége van. ha látta, hogy nem jól veszem a levegőt (nagy levegőket kell venni), akkor szólt, lélegzett velem. ő nem nagyon mert odanézni hogy mi történik, amikor vákuumoztak és vágtak, és kihúzták a gyereket. pedig kérdeztem, hogy milyen volt, azt mondta nem tudja :)

2020. ápr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én apaként decemberben voltam bent az első gyermekem születésénél és egyből a kórházban is aludtam. Nos h a feleségednek mi lenne jó azt tőle kérdezd meg, az enyém pl kifejezetten nem akarta, hogy közben fogjam a kezét vagy simogassam. Az viszont jó volt, hogy tudtam a kezébe adni a vizet vagy a zsepit. A szülésznőnek is be tudtam segíteni apróságokban. Magadnak is vigyél innivalót meg szendvicset. Hatalmas élmény, sok boldogságot!
2020. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nst gépre lesz kötve a párod, akkor nagy segítséget jelenthet, ha követed a görbét, a számokat és szólhatsz, hogy meddig emelkedik, stagnál és mikor kezd csökkenni a fájás. A szülésznő magyarázta el ott helyben, hogy mi mit jelent.

Nekem ez volt a legnagyobb segítség, amit nyújthatott a férjem.

2020. ápr. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 khniki ***** válasza:
Én csak egy kis csokit ettem, meg rengeteg vizet ittam. Jó erzés volt, hogy bent volt a férjem, de érdemben segíteni nem tudott. Az is zavart, ha hozzámért. Meg idegesített, mikor fél óránként megkérdezte, tud-e segíteni valamit. :D Úgyhogy ő a vajúdást a franciaágyon fekve töltötte és játszott a telefonján. :) A kitolásnál ott volt mellettem, de akkor is csak az érzés volt jó, amúgy leszartam kb. szegényt. Ilyenkor nagyon befelé fordulunk, figyelünk, általában nem esik jól, ha kívülről "megzavarnak" minket. De! Van, akinek pl. jólesik, ha vajúdáskor valaki ellennyomást gyakorol a derekára. Majd ott helyben negmondja a feleséged megmondja, mit szeretne. De készülj fel arra is, hogy egy sarokban fogsz néma csöndben ücsörögni! :) Én kb csak a vizet kértem, azt sem szavakkal, csak nyújtottam a kezem.
2020. ápr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!