Tündi3 kérdése:

Mi a vèlemènyetek egy vagy 2 gyermek magánutas örökbefogadásáról?

Figyelt kérdés

2022. okt. 13. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Magánutas...


Ebben az esetben ne a mi véleményünk érdekeljen téged, hanem a hatóságoké.

2022. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

A magánutas alatt gondolom nem TEGYESZ-en keresztülire gondol, hanem nyílt örökbefogadásra, ami legális egyébként. Egyes alapítványok, mint pl. a Gólyahír vagy a Bölcső is így működnek.


Kérdező, érdemes ezen alapítványok valamelyikét felkeresned.

2022. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

A magánutas örökbefogadás az, amikor nem szervezet hozza őket össze, hanem a szülőanya és az örökbe fogadni kívánó házaspár valahogy megismerkedik egymással, és az anya direkt az ő javukra mond le a gyerekről. Teljesen legális dolog.

Az én véleményem az, hogy megértem a leendő örökbefogadó szülők türelmetlenségét és kétségbeesését, de ez egy nagyon kockázatos út. Ilyenkor történik meg leggyakrabban, hogy a szülőanya zsarolni kezd, pénzt kér (ha csak egy fillért is adnak neki, az már gyerekkereskedelemnek számít és büntetendő), utolsó pillanatban meggondolja magát, évekkel később is zaklatja a családot stb. A szülőanyának is rossz, mert általában elkezd érzelmileg kötődni az örökbefogadókhoz, akik a szülés után teljesen teljesen érthető módon lepattintják, így még nagyobb a vesztesége (nem csak a gyerekét veszítette el, hanem azokat is, akik hónapokig támogatták érzelmileg).

A szakemberek sem ajánlják pont ezek miatt. Vagy ha mégis, csak nagyon óvatosan, a legelső pillanattól fogva szakértő bevonásával, aki ott van a találkozásokon.

2022. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

#3


Ezért kell alapítványon keresztül csinálni.

2022. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de ha az alapitvány hozza őket össze, az már nem magánutas.:)
2022. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló.

A magánutas örökbefogadás vagyis nyílt teljesen törvènyes! Ugyanúgy közvetítő szervezeten keresztül törtènik!

2022. okt. 13. 20:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták, teljesen legális ez az út is, csak be kell tartani pár szabályt, péládul figyelni kell, hogy tilos pénzt adni, nem szabad engedni az ezzel való zsarolásnak, valamint fel kell készülni, hogy nagyobb eséllyel lép vissza az életadó 6 héten belül, még úgy is, hogy a TEGYESZ vagy alapítvány bevonása mindenképpen kelleni fog.

Akár 8-10 év is lehet, mire "rendesen" kiállja a sort az örökbefogadásra váró pár (TEGYESZ-nél vagy alapítványnál), úgyhogy nem kicsit irgylem azokat, akiknek így "magánutasként" előbb sikerül családdá válni, de teljesen megértem őket, én is megpróbálnám íezt az utat (is), ha lenne érvényes határozatom.

2022. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk is magánutas öf lett gyermekünk.. "imádom" a rémtörténetes sztorikat, hogy, hogy fog majd a szülőanya zsarolni-keresni-pénzt kérni stb...

Ezek rémtörténetek amiket ezer éve vki, vhol olvasott-hallott.. Nem mondom, hogy nem történik olyan, nyílt öf-nál, hogy a szülőanya megpróbál kapcsolatot teremteni az öf szülőkkel, de tudni kell, hogy az égvilágon semmilyen joga nincs miután lemondott az öf szülő javára a gyermekről. Csak és kizárólag az öf szülők döntik el, szeretnének-e bármilyen kapcsolatot (akár csak egy fénykép-levél) tartani a szülőanyukával. Ha ők ezt nem szeretnék és a szülőanya mégis erőlteti, simán bírósági úton el lehet őt tiltani. De ez iszonyú ritka!! Benne vagyok jó pár öf-os csoportban.. de az elmúlt 10 évben nem olvastam olyat, hogy a szülőanyuka zaklatta volna az öf szülőket.. bármilyen szinten is..

2022. okt. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csemianya ***** válasza:

Ezen Gondolkozol ?

Írj Rám

2022. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!