Testver kihordhatja e a magzatot?

Figyelt kérdés

Megtenned e a testverednek, h kihordod a babajat? Kernel erte valamit? Elfogadnad ha akarna adni valami?

A testverem ugy nez ki, nem tudja kihordani a babajat. Felmerult a lehetoseg h esetleg en kihordhatnam.

Nekem mar van 2 gyermekem, 12 es 8 evesek. Mar eszem agaba sincs Meg egyet vallalni, a terhessegbol is eleg volt. Nagyon szep volt, de most ugy gondolom, nincs az az isten hogy azt a torturat vegig csinalnam onszantambol. Elhoztam terhesseg alatt es iszonyat nehez volt leadni. A 2. Raadasul surgossegi csaszarral szuletett. Evekig tartott, mire a heg es a bor ott normalizalodott, vmit el is toltak mert endometriozusom lett ugyanott fel kellett vagniuk es utana jott rendbe a borom es a hegem. Most leszek 40 eves. Amugy egeszseges, probalom magam formaba tartani, futok uszok biciklizem. Ha most bevallalnam, minden borulna egy evig...plusz egyre elhatalmasodo carpal szindromam van mar joforman mindenutt. (ez fajdalommal zsibbadassal is jar)

Viszont ott van a lelkiismeret furdalas h segithetnek, de....

Aki mar volt terhes es mar eltunt a rozsaszin kod korulotte es utolag rajott h mennyi mindennel jar a terhesseg, az erti. Felre ne ertsetek a terhesseg es a szules eletem legszebb elmenye.

De ugy erzem ez hatalmas aldozat es ekkorat Meg se magamnak se a sajat gyerekemnek nem hoztam.

Azt hiszem, ha a gyerekem Kerne ilyenre mert mondjuk nagyon Koran szultem volna es o is eleg Koran akarna es Meg 45 alatt lennek, akkor valoszinu Megtennem.


2022. okt. 15. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem illegális Magyarországon?
2022. okt. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon nincs lehetőség a béranyaságra, márpedig ez az. Bár értem, hogy tesódnak nem petesejtre van szüksége, hanem egy alkalmas méhre, de még a petesejtadományozás lehetne opció, ami Magyarországon lehetséges is, de a korod miatt az is kizárt, mert 35 alatt kéne lenned.

Úgy gondolnátok, hogy külföldön csinálnátok? Az sem biztos, hogy a korban nem lenne kikötés. USÁ-ból rémlik olyan, hogy a nagymama hordta ki a lánya gyerekét, de nem tudom, az európai országokban, ahol legális a béranyaság, hogy működik ez, nincs-e ott is életkorhoz kötve.


Egyébként én nem vállalnám, akkor sem, ha minden feltételnek megfelelnék, és legális lenne. Még petesejtet sem adományoznék. Engem zavarna a tudat, hogy, a béranyaság esetében én hordom ki, kötődöm hozzá, aztán oda kéne adnom, a petesejtnél meg hogy az én gyerekem lenne biológiai értelemben.

2022. okt. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem tenném ki ennek magamat sem, és a gyerekeimet sem.
2022. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Én sem vállalnám. Magam miatt se, meg a gyerekeim miatt se. De tudtommal nem is lehet béranyaság itthon (mert a magyar jog szerint az a szülő, aki megszüli és emberkereskedelemnek minősül eladni).
2022. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Úgy tudom ez Magyarországon illegális.

Én vállalnám tesómékért.

2 terhességem volt. Szerencsére mind kettő probléma mentes. A szüések is komplikáció nélkül zajlottak.

Mivel nekem semmi, de semmi rossz élményem nem volt a terhesség ill. a szülés kapcsán, így számomra ez a könnyebbik része lenne.

A legnehezebb szerintem nem maga a kihordás. Inkább hogy az a csöppség 9 hónapig a részem volt, és el kell engednem.

Hogy nem én viszem haza fürdetni dajkálni stb.

De úgy gondolom hogy tesómékért megbirkóznék ezzel

2022. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Ha lehetne, akkor sem tenném meg. Az valahol az én gyerekem, hiszen én hordom ki, nem tudnék megválni tőle 9 hónap után.


És nem vállalnám az ezzel járó anyagi-lelki dolgokat sem.


A világ legszomorúbb dolga, ha nem lehet valakinek gyereke, de nem tartom normálisnak, hogy emberek mások magzatjait hordják ki, nekem ez nem fér bele.

2022. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Igen, vállalnám. Nagyon régóta foglalkoztat a gondolat, külföldi oldalakat is böngeszek ezzel kapcsolatban. Imádtam terhes lenni és minden fájdalmával együtt a szüléseim is jó élmények voltak, de babázni, gyerekezni semmiképp sem szeretnék. Jelenleg a testvéremék és egy nagyon jó barátaink szeretnének gyereket. Mindkettőjükért megtenném. A testvéremék már benne vannak a korban és lassan egy éve próbálkoznak. A barátaink már 4 éve próbálkoznak (természetesen meddőségi központ rendszeres vendégei).
2022. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező írta, hogy neki nem voltak problémamentesek a terhességei.
2022. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Először is ez nem tudom hogyan merült fel, gondolom nem Magyarországon éltek, mert itt ez nem lehetséges, legalábbis legálisan. Másodszor én megtenném a testvéremért, de csak az első babáját, de nekem könnyű terhességem volt, nagyon nem csapott földhöz és 31 éves vagyok. Lelkileg biztosan nehéz lenne, de a testvéremért és csak ő érte megtenném. Viszont a te esetedben biztosan nem vállalnám be. Már egy 40 éves (bár még fiatal vagy) teste nem úgy regenerálódik, komplikációk is felmerültek, és pl. Amerikában feltétel a béranyasághoz a max 35 év, egy komplikáció mentes terhesség utáni hüvelyi szülés, nem véletlenül. Szóval nem, a te szituációdban ezt orvosilag sem lehet bevállalni.
2022. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A te körülményeiddel nem vállalnám. Ha ez legális ott ahol ti éltek, akkor lehetőségeim szerint az anyagiakban próbálnám segíteni, amennyiben szüksége van rá, hogy meg tudja fizetni a béranyát.
2022. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!