Teherbe esett a párom , örökbe szeretné adnia picit. Kértem már időpontot a gyámügyre ezzel kapcsolatban, Van arra lehetőség, hogy lemondjon a gyermekről? Amikor megszületik és hogy én nevelhessem teljes mértékben azután?

Figyelt kérdés
Annyi kimaradt. Ugye kértem időpontot és 2 hét múlva tudok majd bemenni, de addig is szeretnék valami kis infót tőletek, mármint attól aki hasonló helyzetben már volt.

#Szülői lemondó nyilatkozat. #Apa javára?
2022. nov. 29. 00:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Dehogynem. Csak sokkal lassabb és kegyetlenebb módon.

[link]

Ez a történet pont egy ilyen esetről szól, ahol felbukkant a vér szerinti apa, és visszakérte a babát az örökbefogadóktól. Ha a Kérdező már most jelzi a gyámügyön vagy a Tegyesznél (bocs, nem tudom, ebben ki az illetékes), mi a helyzet, akkor ki sem fogják a babát adni örökbefogadónak, amíg nem rendeződik az ügy, mert egy ilyen visszakérési procedúra senkinek sem hiányzik. Akkor a kórházból nevelőszülőkhöz kerül, és ha DNS vizsgálat igazolja, hogy a Kérdező az apa, akkor mehet hozzá.

2022. nov. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
6%

11!


Vagy nem. A linkelt történet inkább mese kategória -és ezzel nem azt akarom mondani, hogy kamu, nem vonom kétségbe, hogy megtortenhet, csupán azt jelzem, igen ritka, hogy apuka utána menjen.... Plusz el lehet tűnni, ha valaki el akar. Itt leginkább a nőn múlik, hogy ő mit akar.

2022. nov. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Mi lenne, ha a hozzá nem értők nem írogatnának baromságokat? Nincs olyan, hogy lemond a gyerekről és nem kell tartásdíjat fizetnie. Azt akkor is kell, ha nem látogatja. És igenis hajtsd be, az a gyerek pénze. Tényleg nagyon fontos lenne az apasági nyilatkozat (ha nem vagytok házasok). Ha nincs ettől még bírósági úton bebizonyosodhat, hogy te vagy az apa. Harmadszor, biztosan átgondoltad ezt? Mivel jár egy újszülött? Nem arra spekulálsz, hogy majd úgyis megjön a kedve a párodnak és majd neveli ő, azt a gyereket amelyiket nem akarja? Ezt gondold át, hogy tényleg tudod-e egyedül vállalni, hogy fogsz dolgozni, pelenkát, tápszert, gyógyszert venni a gyereknek. Ha mindent meg tudsz adni neki egyedül, akkor keress fel ügyvédet!
2022. nov. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Hivatalosan valóban nincs olyan, hogy nem fizet tartásdíjat, de a gyakorlatban azért elég sűrűn előfordul.
2022. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
14. Nem így van. Ha van bármi a nevén, vagy munkahelye van akkor befogják rajta hajtani a gyerektartást. Ha nincs, akkor az állam előlegezi meg, de ettől ha bármikor kerül a nevére valami lefogják foglalni/vonni/tiltani. Ez nem olyan hogy akarom vagy nem. Megértem a hölgyet is ebben a helyzetben, hogy ő leakarna róla mondani, de erről nem a megszületett gyerek a felelős. Nyilván más a helyzet, ha az apa lemond a gyerektartásról.
2022. nov. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj, amíg megszületik. Az apasági vizsgálatokat kérheted most is. Ha bebizonyosodik, hogy te vagy az apa (feltételezem, biztos vagy amúgy benne, különben nem akarnád a kicsit), nem tudja sehogy örökbe adni.
2022. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, de mindezt csak akkor, ha a gyereket nevelő szülő (a kérdező) utána megy ennek. Ha ő hallgat, nem fordul hatóságokhoz, akkor önszorgalomból semelyik hatóság nem áll neki firtatni, hogy fizet-e gyt-t az anya, és ha igen, mennyit.
2022. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
17. Állítottam ilyet? De ettől nem lesz kevésbe igaz, amit én írtam és helyesebb amit te.
2022. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha házasok vagytok, akkor egyértelmű, hogy te leszel apaként bejegyezve az anyakönyvbe. Ha nbem vagytok házasok, akkor tegyél teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot anyakönyvvezető előtt. Ehhez kell az anya hozzájárulása is, és kérjen egy igazolást a szülés várható időpontjáról. Ezzel az igazolással menjetek apai elismerőt tenni! Persze csak ha nem vagytok házasok.

HA nem akar ehhez az anya hozzájárulni, akkor nehezebb dolgod, lesz, akkor bíróságon kell bizonyítanod az apaságod.


És ha be leszel majd jegyezve apaként, akkor nevelheted a gyerekedet minden további nélkül.

2023. márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!