Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Autistaként, adhds ként mik a...

Autistaként, adhds ként mik a lehetőségeim örökbefogadás terén? Esetleg lombik?

Figyelt kérdés

Enyhe autista, adhds vagyok. 30 éves nő. Házasságban. Saját házzal. Stabil munkahellyel. Sajnos a baba nem akar összejönni. Évek óta. Érdemes elindulnom ebbe az irányba, vagy felesleges a próbálkozás? Esetleg saját tapasztalat? Bárki?

Tisztában vagyok azzal, hogy vizsgálják az alakalmasságot. Arra lennék kíváncsi, vajon van e értelme?


2023. ápr. 20. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Lombikkal nem próbálkoztatok? Én biztos előbb indulnék el abba az irányba. Az örökbefogadás nagyon rögös út, és mégsem ugyanaz, mint a saját gyerek. Csak tipp, de azt gondolnám, hogy ennyi miatt nem utasítanának ki az örökbefogadásból.
2023. ápr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Hivatalos diagnózisod van vagy csak szóban közölte veled a pszichiáter az autizmust?

Ha hivatalos papírod van róla, akkor szerintem semmi esélyed az örökbefogadásra, még akkor sem, ha magasan funkcionáló auti vagy. Hiszen az autizmus súlyos fogyatékosságnak számít hivatalosan. Agyi fejlődési rendellenesség. Ez kizáró ok lesz. :/

Lombikkal próbálkoznék.

2023. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen. Hivatalosan diagnosztizáltak. Első körben lombikkal szeretnénk próbálkozni. Ott nem lesz vajon kizáró ok?
2023. ápr. 20. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
A nővéremnek sokkal súlyosabb problémája van, egy iskolában papírja van, hogy nem nyúlhat a gyerekekhez (ott dolgozik segítőként). Mégis megcsinálták rajta a lombikot. #1
2023. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Lombiknál nem lesz kizáró ok, hiszen a lehetőséget senkitől nem veszik el, hogy saját gyereket szüljön. A kormányunk kifejezetten támogatja,

hogy szaporodjon a magyar nép. Illetve, ha spontán foganna a babád sem vennék el tőled az autizmusod miatt.

Szóval a saját gyermek abszolút támogatott.

Az örökbefogadás viszont feltételekhez kötött és az autizmus az idegrendszert/ agyi működést érintő súlyos fogyatékosság.

Lehet, hogy alig látszik rajtad es csodálatos anya lennél, de ha papírod van erről, akkor nem fognak neked gyereket adni.

Sajnos tudom milyen ez... a kisfiam autista. Ő is teljesen ép értelmű, aranyos, nyugodt természetű. Mégis mindenhol megbélyegzik. Nem vették fel normál oviba, csak azért mert papírja van az autizmusról. Hiába ugyanolyan cuki és okos, mint a többi gyerek. Nem mehet, mert hivatalos papírja van az autizmusról. Úgyhogy együttérzek veled! Nem igazságos az élet!

2023. ápr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ez most szíven vágott. Minden szavaddal egyetértek. Azt nem tudom, milyen anya lennék, de azt tudom, hogy boldogan/boldognak nevelném a gyerekem. Tisztában vagyok a saját képességeimmel, határaimmal. De mások akik megtudják, hogy ó, ő autista, szegéény. És már meg is bélyegeztek.
2023. ápr. 20. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek egy down szindrómás anyukát. Ezerszer normálisabb szülő, mint sok egészségesnek mondott. Az autista emberekkel is jobb tapasztalatom van, mint normállal. Mégis ők vannak megbélyegezve. Primitív világban élünk sajnos.
2023. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 RoseMaryLou válasza:

Én eddig akiket ismertem lombikos szülőket, teljesen tönkrementek testileg-lelkileg, sokszor meglett a gyerek 8-10 év után és elváltak. Volt, akinek mellrákja lett a várandósság alatt.

Én örökbefogadás párti vagyok, (és auDHD-sként, mint te, nekem is ez az álmom) rögös és nehéz út, de megéri, mert minden gyermek esélyt és családot érdemel.

2023. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!