Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Milyen lehetőségei vannak egy...

Milyen lehetőségei vannak egy magyar párnak Angliában örökbefogadás szempontjából?

Figyelt kérdés

Én és a férjem hamarosan kiköltözünk Angliába határozatlan, de hosszú időre. Látjuk esélyét annak, hogy később vissza jöjjünk Magyarországra. Külföldi párként van esélyünk ott örökbefogadni, vagy kell hozzá állampolgárság, vagy minimum ott tartózkodási idő ehhez?Ha mégis haza akarunk jönni, ezt az örökbefogadott gyerekkel is megtehetjük, vagy nem engedi ki a szülőhazája vagy esetleg be Magyarország?

Van valakinek ehhez hasonló tapasztalata? Előre is köszönöm a válaszokat.

(Az örökbe.hu oldalon már szétnéztem, de kontrét erre vonatkozó választ nem találtam. Ha mégis lenne és valaki belinkelné nekem, azt is megköszönném.)



2018. aug. 21. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz ha:


1. Angol oldalon teszed fel a kérdést mert sokan képben lesznek ezzel kapcsolatban


2. Itthon fogadsz örökbe és kiviszed magaddal mert ennek semmilyen jogi akadálya nincs

2018. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha költöztök, akkor gondolom tudjátok a nyelvet. Itt a hivatalos oldal:


[link]



És a kérdésekre a válasz :


You don’t have to be a British citizen to adopt a child, but:


you (or your partner, if you’re a couple) must have a fixed and permanent home in the UK, Channel Islands or the Isle of Man

you (and your partner, if you’re a couple) must have lived in the UK for at least 1 year before you begin the application process

2018. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2. hozzászóló válasza alapján ugyanúgy megy ez kint, mint mikor Magyarországon fogadnak örökbe külföldiek, tehát nem lehetetlen.

Azonban érdemes szem előtt tartani, hogy számos külföldi fogad örökbe hazánkban, mert itt sokkal több az örökbe adható gyerek, mint pl. Angliában (pedig tudjuk, hogy itthon is éveket várakoznak rájuk gyakran), így ebből a szempontból talán érdemesebb volna itthon próbálkoznotok. Kint ugyanis jóval jobban működik a szociális ellátórendszer, míg Mo-on gyakori, hogy anyagi problémák miatt mondanak le a gyerekükről.

2018. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző, én vagyok a második hozzászóló. Én Angliában élek már 15 éve, érdeklődtem e téma felől ( tervezek is később örökbefogadni, mert úgy néz ki sajnos nem lehet több vér szerinti gyerekem betegség miatt ) , és rengeteg az örökbefogadható gyerek. De úgy , mint otthon a legtöbb ugye a cigány, itt a legtöbb a néger, félvér, beteg, stb. Egészséges fehér kisbabára itt is éveket kell várni, ugyanúgy mint otthon. Viszont egy hat éves néger gyerekhez akár pár hónap is elég főleg ha nem teljesen egészséges.
2018. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát. Az itthoni örökbefogadás azért nem jó számunkra, mivel mint írtam határozatlan ideig kint fogunk élni. Így kényelmesebb számunkra, ha nem kell haza utazgatnunk az ügyintézkedés miatt.
2018. aug. 22. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!