Van valamilyen tanfolyam, amit érdemes elvégezni, ha a jövőben nevelőszülő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Még csak 20 éves vagyok, és tudom, hogy csak 25 éves kortól lehet. Nem biztos, hogy már akkor kezdem, de most úgy gondolom, hogy egyszer szeretném majd elkezdeni. Tudom, hogy van előtte tanfolyam, de azon kívül van valami, ami még hasznos lehet?

Még azt szeretném kérdezni, hátha tudja valaki, hogy körülbelül milyen arányban szoktak a gyerekek visszakerûlni a családjukhoz? Tudom, hogy az a cél, és sok esetben jó lehet, viszont ha nem oldódott meg a családi helyzet, megszeretjük a gyermekkel egymást, fejlődik mellettem, akkor nagyon fájó lenne, ha visszakerülne egy rosszabb környezetbe.



2023. jún. 3. 16:59
1 2
 1/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Pedig, aki minimálisan visszagondozható,azt visszagondozzák.

Mondjuk nem tudom, hogy van e gyereked,de nevelőszülőnek lenni kőkemény durva 0/24es meló.

2023. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem "érdemes", hanem kötelező. A nevelőszülői képzés 60 óra.
2023. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legelső a saját önismereti munkád.
2023. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Nincs gyerekem. Tudom, hogy kemény munka, mégis az emberek nagy része vállal gyereket. Én szerintem sajátot nem szeretnék, inkább máson segítenék. Tudom, hogy a nevelőszülőség keményebb, mint saját gyerekeg nevelni, mert ők különböző traumákkal, rossz szokásokkal érkezhetnek, össze kell szokni, úgy érezhetik, hogy elveszed őket a szűleiktől, stb., mégis meg szeretném majd próbálni. Még úgysem tudom elkezdeni, úgyhogy van időm gondolkozni rajta.

#2Ja, igen, tudom. Félreírtam.

Köszi a válaszokat!

2023. jún. 3. 17:41
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaa, nem irtam felre, azt tudom, hogy kotelezo. Arra gondoltam, hogy azon kivul van-e valami.

#3Az első gyerek? Vagy ezt nem értem.

2023. jún. 3. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A saját belső munkád. Van-e önértékelésed, határmeghúzásod, önszereteted, képes vagy-e frusztrációt viselni, ha valami nem úgy történik, ahogy kigondolod. Tudod-e mi zajlik benned, mik a szükségleteid? Kaptál-e eszközömet az életre? Empatikus, támogató családban nőttél-e fel, ahol nem dominancia, területfoglalás, diszfunkcionalitás volt a jellemző, hanem a saját utadat járhattad, és ha hibáztál, akkor sem letoltak érte, hanem segítettek megoldani?
2023. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, ami segíthet a munkád során. Gyermekpszichológiával foglalkozó tanfolyamok, önismereti tanfolyamok.
2023. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi, főiskolai képzések mint gyógypedagógia, pszichológia, pszichiátria, neurológia, gyógytorna.
2023. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
OKJ nevelőszülő
2023. jún. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess inkább egy nevelőszülővel.

Ha már most azon gondolkodsz, hogyan tarthatnád meg a nevelőszülőként rád bízott gyermeket, akkor még sokat kell fejlődnöd, tanulnod. Ez egy munka, amit csak úgy tudsz jól végezni, ha a gyereket megszereted, kötődtök egymáshoz, és közben végig arra készülsz, és őt is arra készíted, hogy mások fogják felnevelni (a vérszerinti családja vagy az örökbefogadók).

2023. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!