Van valamilyen tanfolyam, amit érdemes elvégezni, ha a jövőben nevelőszülő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Még csak 20 éves vagyok, és tudom, hogy csak 25 éves kortól lehet. Nem biztos, hogy már akkor kezdem, de most úgy gondolom, hogy egyszer szeretném majd elkezdeni. Tudom, hogy van előtte tanfolyam, de azon kívül van valami, ami még hasznos lehet?

Még azt szeretném kérdezni, hátha tudja valaki, hogy körülbelül milyen arányban szoktak a gyerekek visszakerûlni a családjukhoz? Tudom, hogy az a cél, és sok esetben jó lehet, viszont ha nem oldódott meg a családi helyzet, megszeretjük a gyermekkel egymást, fejlődik mellettem, akkor nagyon fájó lenne, ha visszakerülne egy rosszabb környezetbe.



2023. jún. 3. 16:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A nevelőszülő elsődleges feladata az, hogy felkészítse az ideiglenesen rábízott gyereket a vér szerinti családba hazagondozásra, vagy pedig az örökbefogadásra. (Az egy rendszeranomália, hogy kisbabakortól akár felnőttkorig a rendszerben tudnak ragadni a gyerekek, csak mert a vér szerinti "szülő" "tartja velük a kapcsolatot", holott nincs reális esély rá, hogy hazakerüljön a gyerek). Ha valójában felnevelni szeretnéd, akkor ne nevelőszülőnek, hanem örökbefogadónak jelentkezz.

A kérdésre válaszolva pedig igen, kötelező a tanfolyam, induláshoz egy rövidebb, később egy hosszabb. Nézz szét a Benedetto, SOS gyermekfalvak vagy bármelyik nevelőszülői hálózat weboldalán a további információkért.

2023. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!