Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadásnak feltétele a...

Örökbefogadásnak feltétele a Magyarországi lakcím?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem arra az esetekre vonatkozik, ha a 2 szülő (magyar állampolgárok mindketten):

1. Ingáznak külföldre (MO-i lakcím, külföldi munkahely)

2. Külföldön élnek és dolgoznak.


2023. aug. 21. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
2023. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

“Az eljárást abban az országban kell elindítani, ahol él a szülőjelölt, függetlenül attól, milyen állampolgár.“


Elindítani..vagyis akkor pl ingázóknál, vagy idő közben (vagyis miután megvan az alkalmassági és már vártok) ha kiköltöztök, az számít? Tehát ha pl itthon indítja el valaki a folyamatot és szerzi meg az alkalmasságit, de elköltözik?

2023. aug. 21. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ebben az esetben nem érvényes a mo-i papírotok.. nem is fogadhattok itthonról örökbe. Már csak azért sem, mert most van 2 év után követés: tehát- kijárnak időközönként "ellenőrizni" hogy minden rendben van-e. Persze akadhat olyan aki itthon örökbe fogad és utána!!! vmikor kiköltözik.. ezzel tuti nincs gond, dehogy már kint éltek, én kétlem, hogy akkor működne.. de kérdezz rá szakemberektől, vesztenivalód nincs..
2023. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!