Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szabnak a macskamenhelye...

Miért szabnak a macskamenhelyek és mentőegyesületek túlzott feltételeket a cicák örökbefogadására?

Figyelt kérdés

Nemrég vesztettem el 13,5 éves cicámat, áttétes daganatos megbetegedés miatt. Szívesen fogadnék egy cicust, mert így nagyon üresnek érzem az életemet, viszont az összes egyesületnél részletes bemutatkozást kérnek, és ezen felül még örökbefogadási szerződést is aláíratnak a leendő gazdikkal. Nyilván érdekli őket, hogy mégis hova kerülnek, de ezek már hatalmas túlzások.

Van itt olyan, aki hasonlóan vélekedik e témában?


2022. jan. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
93%

Azért ez még bőven nem túlzás.


Meg akarnak ismerni, hogy lássák, jó helyre kerül az állat. Egy érző lény. Gondolom te sem csak úgy, pár mondat után választasz párt életed hátralévő részére, hanem hosszú, alapos ismerkedés után.


A szerződés pedig arra van, hogy betartsd amit vállaltál és ígértél, és hogy ezt számon lehessen kérni rajtad.


Persze az már nekem is sok, mikor arra akarnak kötelezni, hogy csak lakásban tartsd (hiába van esetleg macskabiztos kerítésed), minden létező oltást is adass be neki, csak 10.000 Ft/kg-os tápot adj neki, stb. De ez már egy másik téma.

2022. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim válasza:
92%

Ez szerintem is túlzás, viszont valamilyen szinten meg kell győződniük arról, hogy jó emberhez fog e kerülni a macska.

És aki valóban szeretne egy állatot örökbe fogadni, az megtesz ennyit.

2022. jan. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
55%
hozzám most jött egy valószínűleg hasas macsek , 60 + 58 nap múlva adok neked macsekot
2022. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
77%

3-as inkabb ivartalanitasra vidd el a macskat, nem kell tobb felesleges szaporulat.


Egyebkent lehet, hogy tulzasnak tunnek a feltetelek, de a menhelynek az a celja, hogy jo helyre keruljon az allat es lehetoleg orokre. Egyaltalan nem veszes szerintem megfelelni ezeknek es azt is helyesnek tartom, hogy altalaban kizarolag benti tartassal adnak ki macskat.

De persze nem csak ez az ut van, millio+1 macskat hirdetnek a neten is, befogadhatsz maganszemelytol is.

2022. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
84%

Motivációs levél, de én olvastam előzetes terepfelmérést is, vagy hogy utólag bármikor mehetnek bejelentkezés nélkül körülnézni.

Valamint a hasonló kérdések: van gyereked, hány, mekkora lakásban élsz, saját, hány nm2, mennyi a jövedelmed, párodé, hol dolgozol és mit stb.


Értem én, hogy jó gazdit akarnak, de ez már túlzás. Szerintem sokkal többen fogadnának örökbe, ha ez nem lenne ilyen. Az mondjuk alap, hogy mondjuk elvárják, hogy ivartalanítsd, de hogy terepszemlére jöjjenek bármikor... Pedig imádom a cicákat.

2022. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem túlzás. Semmi teljesíthetetlent nem kérnek, akinek ez sok, ott nyilván jobb is ha nem él állat.

Egy környezettanulmány ugye alap, senki nem akarja hogy rossz kezekbe kerüljön az az állat akit megmentett és közben érzelmeket is táplált iránta.

Ha nem néznék hogy kinek adják, akkor szörnyű dolgok történnének. Bárki elkérhetné csak azért hogy szórakozásból megkínozza.

Ezen felül kb annyit kérnek hogy ivartalanítsa, meg vagy tartsa bent, vagy a kerten belül macskabiztos kerítéssel. Ezek szintén alapvető dolgok.

Egyébként teli van a facebook elvihető cicákkal, sokan olyanokról tesznek fel posztot akik utcán élnek, etetik őket, de nincs nekik egy biztonságos hely ahol élhetnének. Ha neked sok amit a menhelyek kérnek, akkor fogadj be egy facebook-os cicát. Ők még a menhelyeseknél is nagyobb bajban vannak, és mondhatni, akármi jobb nekik az utcánál. A posztoló meg nem fog semmilyen követelményt támasztani, örül ha valaki befogadja, és reménykedik hogy jó helyre került.

2022. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Én valahogy utálom, ha elszámoltatnak. Semmi közük az életemhez. Másrészt, pont az ilyen agyamant dolgok miatt maradnak bent hónapokig, vagy akár évekig is cicák, akik majd hely hiányában altatásra lesznek ítélve.

Az ivartalanítást, oltások beadását természetesnek tartom, és mindig minőségi eledelt kaptak a cicáim, viszont tűrhetetlen, hogy ezt bárki is számon kérje rajtam!

2022. jan. 14. 21:12
 8/68 anonim ***** válasza:
39%
négyeske mégis hogyan amikor már benne vannak a macsekok , majd fialás után megy az egész család
2022. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
74%

Épp azok szoktak problémázni a kikötéseken, akik nem akarják betartani őket. Amit kérnek, az reális, és a legtöbbször nem mennek ki csak úgy házhoz, ha nincs külön okuk, hiszen idejük se nagyon van ilyenekre a macskamentés plusz a saját életük mellett. Szóval ha problémád van a szerződéssel, talán el kéne gondolkoznod, hogy mi az, amiben nem megfelelően tartanád az állatot.

Amúgy ha gyereked születik, akkor a védőnő is megy házhoz, őt sem fogod beengedni, mett rajtad ne kérjen számon senli semmit?...

2022. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:
Éppen Facebook-on keresgélek, de eddig olyan hirdetéseket találtam, ahol civil emberek egyesületre bízták az örökbe adást. A Cicák náluk élnek, viszont egyesületen keresztül fogadhatóak örökbe, szerződéssel! Aki pedig magánhirdető, az egyszerűen képtelen az értelmes emberi kommunikációra, bár eddig még csak egy ilyen emberrel próbáltam szót érteni.
2022. jan. 14. 21:22
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!