Így fogadhatok örökbe, vagy esélytelen?

Figyelt kérdés
Teljesen egészségesek vagyunk mindketten a férjemmel, most várjuk az első babánkat. 30 éves leszek mire megszületik a kisfiúnk, és nem akarok még egyszer átmenni a terhességen, mert mire vállalnánk a következőt, már 36 körül lennék vagy felette (mindenképp vissza akarok menni a munkába minimum 3 évre) , nekem pedig fizikailag az a lélektani határ. Engem kisbaba koromban örökbefogadtak a szüleim, nekik sajnos nem lehetett természetesen úton gyerekük. Sokszor azt érzem, hogy ezt a fajta esélyt én is biztosítani szeretném egy gyerek számára. Ha mindketten fogamzóképesek vagyunk, akkor későbbi örökbefogadásnál, úgy, hogy van egy vérszerinti gyermekünk már, mennyire kerülünk hátrányba?
2023. aug. 23. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent hátrányt, fogadhattok örökbe ti is. A kritériumaitokon múlik, hogy mennyi a várakozási idő.
2023. aug. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%

Idősebb gyereket akartok örökbe fogadni?

Mert ha nem, akkor a lélektani határral miben lesztek beljebb?


Egyébként nem, nem jelent hátrányt.

Sőt, inkább azokat szokás elutasítani, akiknek nem jön össze a saját, tehát valószínűleg olyan fizikai akadálya van, amin még lombikkal sem sikerül segíteni, de mégsem tudják elengedni teljesen a saját utáni vágyat.

2023. aug. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

"Sokszor azt érzem, hogy ezt a fajta esélyt én is biztosítani szeretném egy gyerek számára."


Ezt a nézőpontot nyugodtan felejtsd el. Ezrek állnak sorba kisbabáért a rendszerben. 5-7 évet várnak átlag.

Miféle esélyt biztosítasz te? Olyan gyereknek, akire ezrek várnak? Nem a Twist Olivérben vagyunk, ahol te megmentesz egy árvát. Hanem elveszed a lehetőséget azoktól, akik az első gyermekükért várakoznak.

Ha egy roma, idősebb és/vagy fogyatékos gyerekért jelentkezel, na, akkor mondhatjuk, hogy adtál valakinek esélyt.

De a meglévő gyerekednél idősebb gyereket amúgy sem fogadhatsz örökbe.

2023. aug. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fizikailag van bennem határ, illetve a rizikó, hogy nem akarok beteg gyermeket szülni. Ez ahogy idősödöm egyre valószínűbb, tudom mások ilyenkor vallalják az elsőt, de én ezt nem akarom berizikózni. Illetve a testem regenerációja sem lesz olyan, mint 30-as évem legelején, plusz lehet ezzel egyedül vagyok, de így, hogy eddig végighánytam a terhességemet, nem akarok még egy ilyet átélni.
2023. aug. 23. 23:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem kisbabát akarok örökbefogadni, hanem egy óvodás, kezdő iskolás korú gyereket.
2023. aug. 23. 23:31
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem fogadhatsz örökbe a gyerekednél idősebbet.
2023. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem esik le, hogy nem most akarok örökbe fogadni, hanem később? Írtam, hogy a gyerekem születése után vissza akarok menni dolgozni, így leghamarabb 36-37 éves koromban, amikor a gyerekem már 7 éves lesz. Légyszíves olvasd már körültekintően, mielőtt kétszer leírod ugyanazt, aminek semmi relevanciája a kérdésben.
2023. aug. 23. 23:43
 8/12 anonim ***** válasza:
7%
Most vagy terhes, es az kb. 7 ev mulva szeretnel orokbefogadni. Lehet vilag se lesz addig... nem hiszem , most ezen kellene feltetlen gondolkoznod.
2023. aug. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

Erre térj vissza, amikor aktuális lesz. Ötször át fogod értékelni az egész témát (minimum), amikor már meglesz a gyereketek.

De jelen állás szerint nem kerültök hátrányba. Viszont ne felejtsd el, hogy a gyereknek keresnek családot, nem fordítva.

2023. aug. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És a férjed is szeretné ezt? Mert az nem mindegy. Amúgy tényleg igaza van annak, aki azt mondja, várjatok, amíg megszületik, legyetek túl az elsô három éven. Még akkor is lesz további 3-4 évetek információt gyûjteni, és elindítani az örökbefogadást, ha még mindig szeretnétek.
2023. aug. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!