Van olyan köztetek, akinek lehetne biológiai úton gyermeke, mégis az örökbefogadás mellett döntött?

Figyelt kérdés
Hogyan jutottál/jutottatok a pároddal erre a döntésre? Mi volt tulajdonképpen az oka, hogy így döntöttél? Mit szóltak hozzá a családtagok, barátok? Saját magaddal hogy állapodtál meg, hogy tényleg ezt szeretnéd?

2023. jan. 22. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Senki sem dönt így normál helyzetben... Ennek valami pszichológiai oka mindig van.


Pl fél a szüléstől, fél, hogy genetikai betegsége öröklődik, stb.

2023. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőméknek már volt 2 fia, szerettek volna még egy lányt, de nem jött össze se fiú, se lány. (Már a 2.gyerek is nagyon nehezen sikerült.) Közben vettek fel CSOK-ot, az idő is sürgetett, beadtak örökbefogadási kérelmet, mondván, legalább tuti, lány lesz. A sors fintora, hogy az ügyintéző elrontotta, azt írták be a nemhez, hogy mindegy. Nem kaptak kiajánlást, lejárt a 3 év, nem hosszabbították meg. Később, amikor túlvoltak a meddőségi vizsgálatokon, kezdték volna a lombikot, spontán terhes lett.(Lány lett.)
2023. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Egy ismerősömém saját gyerekek mellé akartak örökbefogadottat, csak hogy segítsen egy árva kisgyereknek.
2023. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan nincs ÖF gyerekem, de akinek lehet saját, de örökbe akar fogadni, az önző. pont. kivéve, ha a 6 éves cigány kisfiút viszi haza. azzal segít egy árva kisgyereknek,. de ha egészséges fehér 2 éves kicsit, akkor csak az elől veszi el a lehetőséget, akinek valóban nem lehet.

pés lehet lepontozni



(ebben dolgozom)

2023. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ismerek akinek biológiailag lehetett volna, de valami genetikai betegség (nem tudom mi pontosan, mondta de nem jegyeztem meg), ami az orvosok szerint öröklődhet, voltak genetikai tanácsadáson is. Ezt nem kockáztatták, inkább elindították az örökbefogadást.
2023. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
4 vagyok, 5 miatt annyival kiegészíteném a válaszom, hogy az általa vázolt eset természetesen kivétel szerintem is
2023. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Lehet lepontozni meg önzőnek nevezni, de mi a férjemmel örökbefogadásra várunk, úgy, hogy van már vér szerinti gyerekünk és lehetne is még.

0-4 éves kor között, származási kikötés nélkül. A vér szerinti gyerekünk most 6 éves, ezért egyelőre idősebb gyerek nem jöhet szóba, mert a törvény szerint a már meglévő gyereknek legalább két évvel idősebbnek kell lennie.


Nem igazán tudom megmondani, hogy miért, de már 16 évesen tudtam, hogy egyszer szeretnék örökbefogadni és a férjem is hasonlóan van vele.



#4,


ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha ebben tényleg ebben dolgozol, akkor elég szomorú, hogy az a véleményed, ami. Az örökbefogadás elsősorban a gyerekekről szól, hogy nekik legyen családjuk. És a gyerekek szempontjából nézve teljesen mindegy, hogy az örökbefogadó szüleiknek lehetne-e vér szerinti gyerekük vagy sem. Nem ez számít.

Az örökbefogadás nem a meddő párokért van, hanem a gyerekekért és egy teljesen valid alternatívája a családdá válásnak, továbbá a törvény szerint bárki lehet örökbefogadó szülő, aki az alkalmassági feltételeknek megfelel. Amíg a törvény megengedi, addig felesleges ezen moralizálni és önzőnek titulálni bárkit is, aki az örökbefogadás mellett dönt, pedig lehetne vér szerinti gyereke.

Sőt, továbbmegyek: én azt gondolom, hogy az én motivációm erősebb. Hisz nekem van más lehetőségem, míg a meddő pároknak sajnos nincsen. És én ennek ellenére az örökbefogadást VÁLASZTOM. Nem jobb híján, nem kényszerből, hanem szabad akaratomból.

2023. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%
7, ugye te sem gondolod komolyan, hogy ha te nem jelentkeznél, akkor nem találnának annak a gyereknek másik, szintén megfelelő párt?!
2023. jan. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
8-as, ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy aki tud szülni és nem kell neki gyerek, az szüljön, hogy legyen másoknak. Lehet, hogy "meghagyhatná" más meddőknek azt a gyereket, de a gyerekvállalás pont nem az önzetlenségről szól. Egy termékeny pár egy örökbefogadott gyereket szeretne nevelni. Tegyenek így, csak a gyereknek legyen jó.
2023. jan. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
9, baromira nem, nem is értem ezt a hasonlatot hogy tudtad összehozni :O
2023. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!