Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » A NORMÁLIS nevelőszülöknek mi...

A NORMÁLIS nevelőszülöknek mi a véleményük arrol hogy sokaknak (magam is köztük vagyok nem tagadom) ugy tünik hogy szerencsétlen gyerekeket csak kihasználják pénzért cserébe?

Figyelt kérdés

Mielött bárki habzószájjal nekemugrik tudom hogy elvileg vizsgálják a nevelő szülöket csakhogy nap mint nap hallani lehet sajnos hogy a pénzt szèpen felvették a gyerekeket meg közben éheztetik prostit csinálnak belöllük rongyokba járatják stb.

Mindezekkel eggyütt szeretném feltételezni hogy normálisak is akadnak köztük akik tényleg a gyerekeket nézik


2023. szept. 16. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Elég sok családból kiemelt gyerek van, és elég sok nevelőszülő. Nyilván ha monjuk minden századik nevelőszülő problémás, akkor, mivel eleve sokan vannak, abból még a minden századik is elég ahhoz, hogy a hírekbe bekerülve soknak tűnjön. Viszont a szükségletekhez képest kevés a nevelőszülő (aki az ideiglenesen kiemelt gyerekeket gondozza), így a kicsit problémásakat nyilván nem tudják elküldeni, mert égető szükség van rájuk is. Ugyanaz van, mint a tanároknál: ha normálisan megfizetnénk őket, akkor lehetne válogatni a jelentkezők között. Így meg muszáj fölvenniük, aki jelentkezik.


És ami a pénzügyi részét illeti, én úgy tudom, hogy nagyon nehezen tudják a gyerekeket ellátni abból a pénzből, amit kapnak rájuk. Szóval emiatt tényleg lehet, hogy kénytelenek "rongyokban" járatni őket. És ételre is, hát van amennyi van. Nem fognak tudni minden második nap halat venni belőle. Egy kamaszfiúnak az igényeit nem tudom, hogyan fedezik abból az összegből.

2023. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Na vajon mi lehet erről a véleménye a NORMÁLIS nevelőszülöknek?!


Most komolyan, szerinted ennek a kérdésnek ilyen formában mi értelme?!

2023. szept. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Egy jó pár èvig lehetőségem volt nekem is ehhez.

Nèha elkèpedtem milyen embereket kèpeznek ki nevelő szüőnek.

Amúgy az a pènz amit a nevelő szülő kap sokszor nagyon kevès. Mi mindig sajátból pótoltuk ki. Pl

Sportszeműveg kellett a kisfiúnak mert leigazolták egy csapathoz. Ez magában csak 160 ezer volt. Ez 3 havi ellátmánya neki. Plusz mellè az edzèsek, sportfelszerelès, utiköltsèg az edzèsekre. Ezeket az egyesület nem tèritette meg. A másik gyerek informatikusnak tanult. Minden vágya egy jobb gèp volt. Megkapta, de ez se 200 ezer volt. Akik ezt a pèmzèrt csinálják, ott tènyleg rongyokba fognak járni a gyerekek.

2023. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokszor a nevelt gyerek se egyszerű eset. Tudom, hogy ők nem tehetnek róla, de attól még a többség nem azért toporog türelmetlenül, hogy egy sokszorosan traumatizált, viselkedési zavarokkal küzdő, speciális és költséges igényekkel rendelkező, jobb esetben nem szerhasználó cigány 12 évest kapjon. Pedig őket is el kell helyezni valakinél, és ha csak a kevésbé megfelelő nevelőszülő jut neki, akkor az.

Egy jobb rendszerben ez meg lenne oldva, de így nincs... nem ez az egyetlen hiányosság az országban, lássuk be.

2023. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem csak szegénységben élő, nem dolgozó emberek vannak a nevelőszülők közt akik ennyire rá lennének utalva erre a plusz pénzre. Sőt nagyon sokan pont azért kezdik el, mert az ilyen emberektől féltik a gyerekeket és jó helyen akarják tudni őket, azaz maguknál. Meg mondták is, sok azért az ellátmány se feltétlen tudja fedezni az összes kiadást.
2023. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A normális nevelőszülőknek nyilván ugyanaz a véleményük a nem normális nevelőszülőkről, mint bárki másnak.

Én nemrég még azt hittem, hogy nincsenek is már ilyenek, akik csak a pénzért csinálják, a gyerekek meg pocsék körülmények között. De tavasszal voltam megnézni egy eladó lakást, ahol nevelőszülők élnek a gyerekekkel. Konkrétan vágni lehetett a dohányfüstöt, amit "apuka" produkált, a három gyerek egy szobában, a két kicsi (kb. 5 és 10 éves formák) tök pucéran ill. egy szál bugyiban, a nagyobb gyerek ócska szakadt cuccokban, játékot egy darabot sem láttam sehol...

2023. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fruzsica válasza:
22%

Mindenki a pénzért csinálja.

Ha annyira gyerek kellene valakinek akkor miért nem örökbe fogad?

Hagyuk már 🤣

2023. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: 1: örökbefogadni se lehet mindenkinek ill rettenet sok idő

2: van aki azért mert szeretne segíteni, sőt sokaknak mellette van saját gyereke

2023. okt. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es: orokbe fogadni kisgyereket lehet. Valaki utalja a kisgyerekeket es ezert nagyobb gyerekeket vesz magahoz. Mert veluk jobban szor ert.
nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nevelőszülőket nem elvileg vizsgálják, hanem valóban. Ha egy nevelő szülő nem jól végzi a dolgát, el kell tőle venni a gyereket és kész. De nem ez történik! Kevesen vannak a rendszerben lévő gyerekekhez képest, így mindenkit bent kell tartani. Tehán nincs olyan - amit sokszor hallani - rossz nevelőszülő, hanem rossz felügyelet.


Azoknak, akiknek az a véleményük, hogy csak pézért csinálják sokan, az próbálja ki. Vigyenenk haza egy pár gyereket és próbálja csak pénzért csinálni és utána mondjanak erről véleményt.

jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!