Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy ovis gyerek mellett nem találok munkát?

Figyelt kérdés
Régi munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert határozott ideig voltam felvéve, a gyed alatt megszűnt a munkaviszonyom, és már nem vesznek oda fel. Egyszerűen már szeptember óta nem találok olyan ami mellett tudnám vinni, hozni a gyereket oviból. Párom 6tól 18ig dolgozik, nagyszülők még szintén dolgoznak így ebben nem tudnak segíteni. Több helyről szóltak már, de mind olyan ami ovi mellett nem jó. Kisvárosban élünk, nem sok lehetőség van, 4-6 órás szinte egyáltalán nincs. Annyira elvagyok már keseredve.
2022. máj. 3. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha arra a kiesett 2-3 órára fizetett segítség lenne? A tesóm sem ér oda a bölcsihez időben, így fizt 2 órát egy dadusnak, aki hozza a bölcsiből
2022. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg ha nem oviba, hanem családi napközibe jàrna? Ott addig őrzik a gyereket, ameddig akarod. Megbeszélés kérdése.

Vagy fogadni kell egy bébiszittert, aki elviszi vagy értemegy az oviba.

Esetleg, óvónőkkel, dajka nénivel is lehet beszélni, hogy nem e foglalkoznának vele pluszban 1-2 órát.

Én pàlyakezdő óvónőként sokat vigyáztam egy kislányra a csoportomból. Persze egy jelképes összeget fizettek is érte, ami akkoriban nagyon jól jött.

2022. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Én is max takarítani tudtam volna elmenni 4 órában, de annyira meg nem kell a pénz
2022. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Itt nincs családi napközi. Igen valószínűleg bébiszitter lesz a megoldás, csak nem tudom, hogy úgy mennyire érne meg dolgozni. Ráadásul még elég beteges is, nincs olyan hónap, hogy ne lenne egy hetet itthon. Ettől is félek, hogy tolerálják majd ezt.
2022. máj. 3. 12:17
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
te csak szimplán nem akarsz dolgozni szerintem.
2022. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze, azért írtam ki a kérdést mert nem akarok dolgozni..
2022. máj. 3. 12:58
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

5-ös, akkor keress neki egy állást, ami mellett tud menni a gyerekéért. Károgni a legkönnyebb.

Kérdező, sajnos az teljesen jogos, hogy első évben (de nálunk első 2 évben!) a gyerek kb. egy hetet ment oviba, két hetet otthon volt betegen. Nálunk a nagyszülők tökéletes fizikai és szellemi állapotban, túlcsorduló gyerekszeretettel, velünk egy városban lakva megoldották, de nélkülük nagy bajban lettünk volna.

2022. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
én keressek neki állást? egy felnőtt nőnek? anyának? na ne már. a kérdezőnek mindenre van kifogása miért nem jó. még az alkalmankénti bébiszitter is van neki 😂
2022. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Én is hasonló helyzetben vagyok. Hosszú és bonyolult, a lényeg, hogy úgy döntöttünk, itthon maradok. Itt felénk egyébként elég sok a kis családi cég. Épp azért, mert kisgyerek mellett nem tudja megoldani a család, hogy mind a két szülő fix beosztásban dolgozzon. Ezért sok nő inkább saját vállalkozást indít, ahol ő tudja beosztani, mikor fogad ügyfelet. Könyvelő, ügyvéd, állatorvos, gyógytornász anyukáktól hallottam ugyanazt a sztorit. Meglettek a gyerekek, és nem tudták összeegyeztetni a munkaidőt a családi élettel. Nekem személy szerint tőzsdézésből csurran-cseppen mellékes, épp most építgetem a tőkémet, hogy valami értelmes, fizetésnek megfelelő összeget is ki tudjak majd venni a rendszerből. Úgyhogy nem, nagyon nem vagy egyedül a problémáddal.
2022. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%
Rengeteg anya dolgozik. Ha szükséged lenne munkára, megoldanád.
2022. máj. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!