Fruzsica kérdése:

A nevelő szülőségböl meg lehet élni? 2 gyereket vennék ki.

Figyelt kérdés
2023. szept. 21. 22:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt nem, másrészt kérlek, NE! Aki megélhetési forrásként tekint rá, teljesen alkalmatlan nevelőszülőnek.
2023. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nálam jó helyen lennének nem csak a pénzért csinálnám. Hozzáteszem ezért énis kapok fizetést. Amit ők kapnak rájuk költöm.
2023. szept. 21. 23:03
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Pont nemrég hallottam egy sztorit, hogy anyukám egy ismerőse pórul járt ezzel.

Ő is úgy gondolta, hogy végülis elfér nála egy gyerek, és még jön egy kis pénz is.


De egy másik házaspár már 10 gyereket nevelt fel így.


Meg lehet próbálni, de egy jó tanács:

Ne kamaszt fogadj be és számíts rá, hogy halmozottan sérült lesz a gyermek (hiperaktivitas, ADHD, értelmi fogyatékosság)

2023. szept. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

#3 vagyok

És ne várj hálát, elismerést, köszönetet.

Akit írtam házaspárt, évek óta neveltek egy lányt, aki elkezdte keresni az igazi szüleit, pedig 2 évesen megerőszakolta az apja.

Mégis kiváncsi volt az igazi szüleire és állítom első szóra elment volna velük, ha hívják.

2023. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is gondolkoztam ezen, hogy majd idősebb koromra, ha az enyémek kirepültek(vagy 20 év múlva), 50 körül vállalok egy kisiskolást/nagycsoportost, aztán ha beszokott és megkedveltük egymást, jöhet egy másik is. Megélni nem hiszem, hogy lehet belőle, de 4-6 órás munka beleférhet mellette, akkor is, ha adhds. Valami kegyetlen, mi megy a gyermekvédelmi rendszerben, meg úgy alapvetően a szegényebb családok egy részénél.
2023. szept. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Jézusom de gáz vagy!🤦
2023. szept. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy lehet. Írok neked 1-2 számot. A nevelőszülő alapdíja 69600 Ft. Egy gyermekre járó díj az 46400 Ft. Ha esetleg különleges szükségletű, akkor plusz 16240 Ft. Akkor a te esetedben 69600+46400+46400=162400 Ft. Ez a 2 átlagos gyerek. Ebből ha levonjuk a járulékokat, akkor 105 560 Ft marad...jó mondjuk ha a családi adókedvezményt megigényled rájuk, akkor 145 560 Ft.

Ha különleges akkor 162400+16240+16240=194 880. Minden levonás után 126 672 Ft marad (a családi adókedvezménnyel 166 672 Ft). Oké, kapsz rájuk gondozási díjat, ennek pontos összegét nem tudom...olyan 35 ezer körül lehet plusz a családi pótlékot is megkapod. Szerinted ebből meg lehet élni? Úgy max jó "keresetkiegészítésnek" ha van mellette rendes munkád és ez csak plusz de ebből nem fogsz meggazdagodni. Remélem tudtam segíteni a döntésban.

2023. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Viccelsz? 2HHH gyerek felér három simával(pláne ha kisebb gondjaik is vannak), amit már hivatásos anyaságnak hívnak és pénz jár rá az államtól.


Egyáltalán nem gáz a kérdező, ez olyan munka, mint a tanári, csak keményebb. Szíved lelked kiteszed a nehéz gyerekért, (nem csak pár órában), és neked annyi örömöd van, hogy veled van. A nevelőszülőség nem örökbe fogadás, teljesen normális, hogy munka, igazából többet kellene érte fizetni, HHH gyerekekről gondoskodni kemény és nagyon hasznos, és sokszor boldogító is szerencsére. Az a jó, ha az ember örömöt lel a munkájában.


Én szívesen nevelem az enyémet, majd lesz másikom is, szívesen lennék hatással másokra is, de a napi pár órás osztott figyelem nem elég erre, nem lehet rendesen megismerni a gyerekeket, illetve részmunkaidős állásnál több munka nem tesz boldoggá, a nevelés meg igen.


A kérdező is rendben van, nem lehet elítèlni, mert nem ingyen szeretne nehezebb gyerekeket nevelni és költeni rájuk. Attól még szeretheti őket, mint egy edző vagy tanár, de nem teljesen úgy, csak hasonlóan, mint egy szülő. Ez nem elítélendő, tök normális. Nem az van, hogy vagy szeretsz valakit vagy nem, vannak ám fokozatok, árnyalatok is.


Szerintem ha jót tehetsz, amiben van sok szívás is, de boldog is leszel tőle néha, és még fizetnek is, azt csinálni kell. Más úgy dolgozik megélhetésért, hogy utálja a munkáját, a kérdező meg még szeretné is az egészet, hát hol rossz ember??

2023. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
#8! Bocs, de azt honnan veszed, hogy "a kérdező még szeretné is az egészet"?
2023. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Túlnyomó részt a te fizetésedet is rá kell költeni a gyerekre. Ha szemüveg kell, ilyen-olyan terápia, különórák, fuvarozás ezekre + a látogatásokra, nyaralás, a ruhái. Az amit a gyerekre kapsz messze nem fedezi ezeket.

Ez sokkal inkább önkéntes munka amiben az """"""anyagárat""""" fizetik hogy ne feltétlen menj mínuszba, de pluszba se.

2023. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!