Mathison kérdése:

Adott egy fehér pár, akik szívesen örökbe fogadnának roma származású babát is, de attól tartanak, hogy a szembetűnő különbség a gyermek hátrányára lenne. Ez a későbbiekben identitásválsághoz, lelki problémákhoz vezetne, megrekedne a két világ között?

Figyelt kérdés

Első sorban olyanoktól szeretnék választ kérni, akik maguk is érintettek a témában és gyakorlati tapasztalatuk van, akár mint szülő, akár mint örökbefogadott.

Ténylegesen okozott-e gondot a bőrszín és kulturális különbség? Nehezíti az ismerkedést, társadalmi beilleszkedést a fehér nevelő család ellenére?



2023. okt. 3. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
orokbe.hu A szerzője 2 roma fiút fogadott örökbe. Ők fehérbőrűek és van egy vér szerinti lányuk is. Jelentek meg könyvei is.
2023. okt. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kisrigók szerzője, Oláh-Paulon Viktória és férje három cigány testvért fogadott örökbe, ők maguk fehérbőrűek, a gyerekek barnák. Olvass tőle is.
2023. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 #2

Köszönöm a válaszokat, de főleg olyan esetek érdekelnének, ahol már túl vagyunk a kamasz koron, esetleg felnőttek, mert az igazi megpróbáltatások a gyerek-szülő kapcsolat, valamint a felnőtt gyerek további élete szempontjából valószínűleg akkor kezdődhetnek.

2023. okt. 4. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk örökbefogadottak, de elmesélem a sztorit. Anyai ágon vannak roma származásúak is a családunkban és ez külsőségekben rajtuk még épphogy csak látszik, de mentalitásban már nem. A húgomnak és nekem más az apánk, ő apai ágról is örökölt roma vért, így ő konkrétan teljesen annak is néz ki. Mentalitásban is inkább arra fele hajlik, mivel jobban befogadják a romák. Az én apám meg abszolút egy magas sápadt északi típus, amit én tőle meg is örököltem. Persze én meg ettől voltam "másabb" mint a többi családtag, emiatt tartottak furának. Lényegében mindketten súlyos identitási problémákkal küzdöttünk sokáig. Mert nem magyarázták el, hogy mi nem attól vagyunk akik, amilyen a bőrszínünk. Nyugodtan fogadjatok örökbe roma babát, mindegy, hogy ő és ti etnikaileg hova tartoztok mert onnantól egymáshoz fogtok tartozni. Ha ebben a szellemben nevelitek, hidd el senki sem fogja tudni meggyőzni az ellenkezőjéről. Sok sikert!
2023. okt. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem tok mindegy hogy roma e vagy nem. Sokan félnek hogy kiutkozik a viselkedésben majd később. De ezt nemlehet tudni biztosra. Szomszédaim egy testvérpárt fogadtak örökbe fehereket. A kislány akkor 4 eves a kisfiú 6eves volt. A kisfiúnak kellett a kukából ételt szedni míg édesanyjával volt stb. Szóval rossz gyermekkora volt és emlékszik azokra az időkre. Elkerultek neveloszulokhoz, majd az anya lemondott róluk és örökbe adhatok lettek. Így kerültek ide. A verszerinti nagybatyjuk szokja őket látogatni és elmondása szerint a kisfiú tiszta anyja. Az agresszió, a természete.. Ma már 13 éves nagyfiú. De a vér valóban nem válik vízze. Szóval mindegy hogy roma e vagy nem, genetika sajnos az egész.
2023. okt. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!