Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mivel tudja a tegyesz kizárni,...

Mivel tudja a tegyesz kizárni, hogy az általuk örökbe adott gyerek ne kerülhessen egy olyan emberekhez akik a gyereket bántják? pl. pedofilhoz?

Figyelt kérdés

jan. 16. 09:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, hogy azt ki tudná zárni.
jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológiai tesztek vannak. Elvileg kiszűri. Elvileg...
jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

2!

Pl. a pedofíliát szerintem egy pszichológiai teszt nem zárja ki.


Én már sokat kitöltöttem,mert súlyos depresszió miatt járok klinikai szakpszichológushoz. Ő szereti a teszteket 😀. De egyben sem volt még csak utalás sem ilyesmire.

jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
3-as: azok a tesztek sokkal több mindent szűrnek mint te azt páciensként gondolod. Nem kell direkt rákérdezni bizonyos dolgokra, ahhoz hogy személyiségjegyek kirajzolódjanak. A pedifiliához is tartozik egy csomó szemelyiségjegy, ami szűrhető.
jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

3-as , baj lenne , ha egy atlagember ki tudna szurni mire szurnek a tesztek , ezeket olyanok allitjak ossze akik 11 ev egyetem plusz rezidens kepzes utan meg 30 ev szakmai gyakorlattal rendelkeznek.

Hogyne lett volna utalas ra ... csak mivel nem ertesz hozza, fogalmad sincs.


Kerdezo, az ember ha ferjhez megy es gyereket vallal a ferfivel, akkor sem tudja kiszurni, es ott meg teszt sincs.

jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Csinálnak teszteket, bár nem tudom, mivel szűrnék ki épp a pedofíliát.


A volt főnököm, akiről mindenki tudja, hogy alkoholista (voltak csúnya ügyei) örökbefogadó szülő. Pedig egy alkoholistánál garantált a depresszió, mellette még idegbeteg is. Mégis kapott gyereket a TEGYESZ-től. Magas rangú, befolyásos ismerősei vannak. Ennyi a titok.

Szóval ebből kiindulva egy ugyanilyen hátszelű pedofil is simán gyerekhez jut.

Iszonyatosan sajnálom a gyereket.

jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

#6

Ja, és azért írtam ezt, mert amúgy ezeket egész biztosan kiszűrné a teszt.

A férjemnél az enyhe szorongását kiszűrték simán, nem is lett alkalmas. Javasolták, hogy lépjünk vissza, járjon szakemberhez, utána próbáljuk újra. A terápia megvolt, de többet nem próbálkoztunk az adoptálással. Pláne, mikor megtudtam, hogy a volt főnök bezzeg gond nélkül vette az akadályokat ugyanott.

jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%
Van olyan, hogy pszichoszexualitás teszt. Csak nem tudom, csinalnak-e.
jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem csinálnak tesztet a tegysznél Semmilyen tesztet nem csinálnak. Van egy beszélgetés a pszihomókusukkal és kész. Szóval, hogyan lehet így kizárni az aberáltakat?
jan. 17. 11:36
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

#9

De, csinálnak tesztet, elég sokat. Fél napunk elment csak az írásbelire, és a beszélgetés külön napon volt. Egyáltalán honnan tudnád, milyen vizsgálatot csinálnak az örökbefogadó oldalról a párokkal?

jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!