Szerintetek mondjam meg a gyerekemnek, hogy örökbe fogadtuk? Egyáltalán el lehet titkolni a dolgot, hogy ne jöjjön rá?

Figyelt kérdés

#Mondjam meg vagy sem
ápr. 7. 14:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%

Vagy trollkérdés, vagy ezek szerint lazult annyira a rendszer, hogy komoly felkészítő tanfolyam nélkül bárki örökbefogadhat, akár alkalmas rá, akár nem...

Az örökbefogadott gyerekeknél ennek a érdésnek nem szabadna felmerülnie, mert eleve úgy nevelik, hogy tudjon róla. Ezt mindig a korának megfelelő szinten kell elmagyarázni.

ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Aranypanda ***** válasza:
11%
Nem biztos, hogy megtudja. Ne érzelmeskedjünk. A lényeg a genetika. Ha a tiétektől jelentősen eltérő tulajdonságokat örökölt, akkor tudnia kell az őseiről. Egyébként nem érdemes terhet rakni rá.
ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha a kérdés komoly és valóban nem ragadt meg amit a felkészítésen mondtak erről, keress fel egy családterapeutát, ő tud segíteni abban, hogyan kell ezt a kérdést helyesen kezelni.
ápr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem lesz attól alkalmatlan, mert titkolni szeretné az öf-t a gyermeke elől. A tanfolyam már nem kötelező, csak ajánlott. (öf szülőként aki részt vett ezen a tanfolyamon, mindenkinek csak ajánlani tudom és nem is értem miért nem kötelező már)

10 éves az öf fiam. "születésétől" kezdve tudja, hogy örökbe fogadtuk. Mindig a korosztályának megfelelően ezt elmondtuk neki, meséltünk neki erről. Szerintem a legfontosabb, hogy erről pozitívan meséljünk. Ez szuper dolog, a szülőanyukája vigyázott rá a pocakjában, hogy meg tudjon születni. Mi már nagyon vártuk. Nyílt öf volt. Tudja a szülőanyukája nevét. Néha kéri, hogy meséljem el, hogy történt a születése. Őszintén mindent elmondok neki. De igazából nem izgatja. Megbeszéltük, hogy ha nagy lesz és szeretné, megkeressük majd és találkozhat vele. 10 évesen neki ennyi elég. Minket tart a szüleinek. A szülőanyukáját annak, akinek köszönheti az életét. Egy pillanatra sem jut eszembe, hogy ha megkeresi nem engem fog az anyukájának tartani. Még nem tudjuk, hogy alakul majd. De én nyitott vagyok arra is ha találkoznak szíven látom majd az otthonunkban is. Neki köszönhetem őt.

ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék három gyereket fogadtak örökbe, a legidősebb 5 éves. Ők már egészen kicsi koruktól beszélnek nekik az örökbefogadásukról még "játékosan". Szerintem joga van tudni az igazságot, én így vagyok vele legalábbis. Megértelek amúgy, én is félnék ettől, hogy felnevelem, imádom, az anyja lesz.rta, és mégis kíváncsi lesz rá, és meg akarja keresni, de nem titkolnék el egy ilyen dolgot. Na meg szerintem úgyis kiderül az ilyesmi, és ha nem tőled tudja meg, az sem lesz jobb neked. Hogy azért kicsit megnyugodj, engem elhagytak, nagyszülők neveltek fel, és soha nem akartam tudni anyám létezéséről. Számomra egy idegen, nem ismerem, minek keresném fel. Az sem érdekelt, hogy miért hagyott el, boldog életem volt/van nélküle. Úgyhogy van ilyen is.
ápr. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hát mondjad el. Az a jó ,hogyha sosincs ez a dolog tabuként kezelve. Az első perctől természetesen kell kezelni,és akkor nem lesz belőle baj. A filmekben is mindig abból van a galiba, meg a sértődés, ha későn közlik. (Vagy meghallja véletlenül, amikor titkolják.)

Mondjátok meg neki, hogy ő egy másik néninek a pocakjában fejlődött, a mikor kisbaba volt, de az a néni nem tudta gondját viselni, ti meg szerettetek volna gyereket , úgyhogy magatokhoz vettétek, d2 e ugyanúgy szeretitek, mintha a vérszerinti szülei lennétek.

ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

El kell mondani minél előbb, hogy ez legyen neki a természetes. Sosem felejtem el, amikor még ovis koromban egyszer összevonták a csoportokat délután, mert hiányzott valamelyik óvónéni, és a másik csoportból odajött hozzám egy kislány játszani. 4-5 éves lehetett, és akkor találkoztunk először, és csak úgy odamondta nekem, hogy őt örökbe fogadták. Én ledöbbentem az információn, ő meg csak mosolygott és ment tovább játszani. Ez a 90-es évek elején történt. Az ő szülei valószínűleg jól kezelték, mert büszkén beszélt erről már ilyen kicsi korában.


Meg olyat is ismerek, akit ugyan nem örökbe fogadtak, hanem az anyukája terhesen ment férjhez. A babát a férje a nevére vette, sajátjaként nevelte, a vérszerinti apuka nem volt képben, és nem is említették soha. Teljesen véletlenül - valami "jóakaró" pletykás szomszéd elszólásából tudta meg a srác kb.30 éves korában, és állítólag eléggé összetört amiatt, hogy akit az apjának hitt, az nem a vérszerinti apja, az anyja meg egész életében becsapta, és elhitette vele hogy az.

máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!