Van-e valakinek tapasztalata a külföldi örökbefogadásról?

Figyelt kérdés
Romániából szeretnék örökbe fogadni egy maximum 5 éves kisgyereket, milyen úton lehet elindulni, van-e egyáltalán reális esélyem rá?Magyar állampolgár vagyok.

2012. febr. 13. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Románia nem engedélyezi a külföldi örökbefogadást.

Hivatásos nevelőszülő voltam(Romániában)és nekünk ezt tanították.

Tavaly a hírekben is bemondták,hogy hiába kéri még az Egyesült Államok is akkor se adják a gyerekeket külföldre.

Rengeteg a felíratkozó.Legtöbben újszülötteket kérnek,de nem jút csak nagyobb gyerek.

Bár én tudom hogy nagyon sok gyereknek jó volna ha örökbefogadnák.


De ha gondolod keresek egy elérhetőséget,ahol magyarúl tudsz érdeklődni.

Nincs kizárva hogy meglehet oldani.Vedd fel a román állampolgárságot.

2012. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazából kettős állampolgár vagyok, mert a szülőföldem Románia, de már Magyarországon élek közel 20 éve.Nagyon vágyom rá, hogy egy kis román árvát örökbe fogadjak, mert tudom milyen körülmények között élnek ott a gyerekek és az anyanyelvére is meg tudnám tanítani, a hazájától sem szakítanám el, mert közel élünk a férjemmel a román határhoz, évente többször is át tudnánk menni, hogy megismerje az országot, ahol született:)

Jó lenne, ha létezne vmilyen megoldás, hogy magunkhoz vegyünk és felneveljünk egy román kisgyereket, bár nem vagyunk gazdagok, de egy szép gyerekkort tudnánk neki biztosítani.

2012. febr. 14. 10:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs saját gyerek?

Szerintem az a megoldás h átjöttök ide Romániába egy pár napra és felíratkoztok.Megérdeklőditek,hogy ha nem Romániában van a jövedelem akkor is engedik vagy nem,,de szerintem igen.

Marosvásárhelyi vagyok és tudom h kitől és hol kell itt ebben a városban érdeklődni és intézni.

Azt hiszem h 40év fölött nem lehetsz örökbefogadó szülő.Vagy a gyerek és közted nem szabad több legyen 40 évnél,valami ilyesmi.Biztos megélhetés(munkahely) és lakás legyen.Ezen kívül orvosi vizsgálatok is kellenek,hogy egészségesek vagytok ,meg egy csomó pszichológiai teszt.Román nyelven mindkét szülőtől.

Nagyjából ennyi.Ezután várni kell h akadjon gyerek.

Pár évvel ezelött nálam volt egy aranyos szőke 5 éves kisfiú,de ő már 10 éves.

2012. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!