Szerintetek van arra mód, hogy ha valaki ikreket vár, akkor az egyik kisbabát örökbe adja? Több okból kifolyólag:anyagi, mert két gyermek már nagyon sokba kerülne. És segíteni szeretni szeretne az egyik barátnőjének, akinek nem lehet gyermeke?

Figyelt kérdés
Ha erre van lehetőség, akkor mi kell hozzá?

2012. szept. 23. 15:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kitalált kérdés, de elméletileg lehet.

Csak nagyon sok hátulütője van, és igazából bonyolult, jogilag is.

2012. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

biztos van rá mod.de hogy döntöd el melyik?ec-pec-kimehetsz?

remélem tényleg csak kitalált kérdés

2012. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Ezt nem tudom, de meg kellene kérdeznetek a Gólyahír Alapítványnál, ők nyílt örökbeadással foglalkoznak, ismerik ennek a menetét, azt is meg tudják mondani, hogy így lehet-e, hogy csak az egyiket nem tudnátok vállani- a Gyámügy nem tudom mit szól ehhez, nem veszik-e el akkor a másikat is- szóval ezt alaposan körül kell járni.

Az biztos, hogy ez még mindig jobb megoldás, mint az abortusz!

2012. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom, es h valasztana ki az illeto hOgy nelyiket adja orekbe? En biztosan nem tudnek ezzel a gondolattal egyutt lenni, hogy az egyik gyerekemet szeretetteljesen nevelem, a masikat meg odaadtam valakinek.
2012. szept. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én találkoztam már egy olyan lánnyal, aki 13 évesen tudta meg, hogy van egy iker testvére külföldön...

Nagyon ki volt bukva. (Akkor volt 15 éves, amikor találkoztam vele).

Szóval én csak annyit jegyeznék meg, hogy ha sor kerül erre az "akcióra", akkor minél előbb tudják meg a gyerekek, és a szintjüknek megfelelően az okokat is el kell mondani.

Mert ezzel tönkre lehet vágni a gyerek(ek) életét.

2012. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha egy gyermekre van pénz, tervezték a kisbabát, akkor én nem hiszem, hogy az ikertesvérének már semmi nem jutna. Gondolom azért az államtól is több segítséget kap, aki ikreket szül. Nem akarok én mások pénztárcájában turkálni, de feltételezem nem a nyomorba akarták vállalni azt az egy kisbabát, és szeretettel várják a gyermeket. Hogyan lenne képes egy szerető és felelős édesanya "eldobni" az egyik gyermekét, csak mert őrá nem számítottak? Mi alapján döntene? És a megtartott gyermek mit fog szólni, hogy elválasztották a tulajdon ikertestvérétől? Szerintem ez nem járható út hosszútávon...
2012. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nekem van olyan ismerősöm aki elvettette a magzatokat,mert többen voltak és nem tudta volna vállalni.

És ő is az abortuszra gondolt,mert nagyon megijedt,én beszéltem le arról és most próbálok neki segíteni.

2012. szept. 23. 15:36
 8/24 A kérdező kommentje:

És nem hiszem,hogy az ec-pec-es dolog annyira vicces lenne akár itt akár ha neki ezt mondaná valaki.Az abortusznál minden jobb szerintem.

A gyámügyet én is mondtam már neki,hogy akkor biztos vizsgálódni fognak stb.

2012. szept. 23. 15:38
 9/24 anonim ***** válasza:
27%

Persze az abortusznál sokkal jobb, ha egy gyereket a nyomorba szülnek, elválasztják a testvérétől, viszontagságos körülmények között kell felnőnie, éheznie, vagy egy gyermekotthonban is jobb ahol szeretet nélkül az idegbajos nevelőkkel és elzüllödt, zűrös gyerekek közt kell élnie, ahol jóformán a létfentartásért küzd, hogy ne nyomják el a "nagyok", majd felnőni az utcán nagyon kellemes lehet.

Kérdező, nem mondom, hogy a te smerősödről van most szó, de nálam ez az "abortusznál bármi jobb" duma kiveri a biztosítékot.

2012. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Lehetőség van, de lelkileg nagyon nehéz teher, az anyának és az anyával maradt gyereknek egyaránt.
2012. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!