Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha bizonyos okból kifolyólag...

Ha bizonyos okból kifolyólag gyes-t és mást sem kapok, csak a családi, akkor nem fizeti senki a Tb-t?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
gyes és csp alanyi jogon jár, és vonják belőle a TB-t
2011. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyes csak akkor jár alanyi jogon, ha kérik is. Ha nem igényelsz gyest, akkor fizetned kell magad után a tb-t.
2011. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A családiból úgy tudtam,hogy nem vonják a tb-t.
2011. dec. 27. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

családiból nem vonnák, hogy is vonnák? azt nem te kapod hanem a gyereked!

egyébként megkérdezhetem, hogy miért nem igényelted a gyest? alanyi jogon jár ha nem dolgozol

2011. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogynem fizeti, te magad után. És behajtják, adók módjára.


Egyébként nem vonnak semmit sem GYES-ből, az állam fizeti az önrészt, ami ellátásra jogosít.


De bemész az önkormányzathoz, szociális alapon is kérheted és akkor 1 évig az állam fizeti neked. De ne maradj enélkül, mert nemcsak az ellátás költségét fogják behajtani, hanem az elmaradt tartozásokat is.

2011. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az ok borzasztó egyszerű. Munkaviszonyban állok,egy ideje állományban vagyok,a munkáltató lelépett,megszületett a kicsi,és a T.gyás-t addig nem állapíthatják meg,míg nem bizonyosodnak meg arról,hogy tényleg fenn áll még a munkaviszonyom. Addig gyes-t sem kaphatok,míg az OEP határozatot nem hoz,ha nem járna a tgyás.

Ezért nem kapok a családin kívül semmit.

Voltam már az önkormányzatnál lakásfenntartásit és rendszeres gyermekvédelmit igényelni,de azt nem tudtam,hogy tb-t is lehet "segélyesíteni" - nem ez a legmegfelelőbb szó,tudom! - erről még nem is hallottam semmit! Más nem mondta,az önkormányzatnál sem mondták...

Milyen nyomtatványt kell kikérnem?


Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 27. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!