Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok mondani olyan történe...

Tudnátok mondani olyan történeteket amikor nem fájt annyira a szülés valami okból kifolyólag?

Figyelt kérdés

Elég sok rémtörténetet hallottam már...a védőnőm probál nyugtatni,hogy azoknak nem fáj annyira akiknek a menses alatt nagyon nagy görcsei voltak...hát nekem ilyenek voltak,az ágyból alig tudtam kikelni...

39 hkm


2012. szept. 5. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Jackie Mize: Gyermekszületés természetfeletti módon című könyv erről is szól. Sajnos nincs fenn a hálón, csak megvenni lehet.
2012. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szülés fáj,ezen nincs mit szépíteni.Nekem az segített,hogy folyamatosan figyeltem a fájások közben a légzésemre,mint futás közben.Akár számolni is lehet,hány ütemre lélegzed be,mennyire ki.Én gimnasztika labdán vajúdtam,ez is könnyítette a tágulási folyamatot.

Fejben dől el minden.Csak a babára gondolj majd közben ,hogy ez neki is nagy megpróbáltatás,így a saját fájdalmad már nem is lesz annyira elviselhetetlen.

2012. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom írni Neked, hogy nem fájt, de messze nem volt olyan szörnyű mint amiket előtte olvastam! - én fel voltam készűlve a legrosszabbra, igazából végig arra gondoltam, hogy ennél még lesz sokkal rosszabb is , úgyhogy felesleges nyavajogni, aztán a szülésznő mondta, hogy ez már igen csak a teteje a fájdalomnak, lassan tolófájások jönnek :) 12 órát vajúdtam, abból az utolsó 3-ra mondom, hogy kemény volt, de rengeteg múlik azon, hogy fejben hogyan állsz hozzá! - én minden fájásnál arra gondoltam okés, ennyivel is előbbre vagyunk, hadd fájjon, s közben szinte magam elé képzeltem, hogy egyre kijjebb jön a picúrkám... a legrosszabb a tolófájások előtti utolsó pár fájás, amikor azt mondják, hogy lehet tolni, na az maga a megváltás :) Szerintem fogadd el magadban, hogy igen is fájni fog, mert fájnia kell, ne tiltakozz ellene, ne görcsölj előre ezen! Nekem ezeket senki sem mondta szülés előtt egyszerűen így álltam hozzá , és hiszem, hogy sokat segített, nem pánikoltam be , ez a legfontosabb. Most vagyok félidős a kistesóval, s abban reménykedem nem lesz rosszabb az első szülésnél, mert az kibírható volt.
2012. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem ne félj... nekem olyan őrületes volt sokszor a menstruáció hogy nem csak hogy alig, egyáltalán nem tudtam kikelni az ágyból. tömény fájdalom semmi megszakítással.

vajúdáskor a legtöbb esetben vannak szünetek a fájások között és eleinte nem hosszúak, ezért biztosra veszem hogy akármennyire is fáj, sokkal jobb lesz mert lesz közte szünet amíg kipihenem.

ha közben én is nagyon rettegni fogok, kérek érzéstelenítést bár azt hiszem, a sok pocsék menstruáció már megedzett. azokat is túléltem valahogy mindenféle gyógyszer nélkül, akkor ezt is :) ráadásul ebből egy szeretnivaló baba lesz, nem gusztustalan vér, ez is motivál :)

2012. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez teljesen egyedi dolog

kinek mennyire magas a fájdalom küszöbe


én úgy emlékszem h nem volt fájdalmas vagyis nem úgy volt fájdalmas mint ha megvágod magad

görcsölt húzódott feszült de simán kibírható volt a dolog és a legvége volt a legjobb a kitolási szakasz az olyan mint ha nagyon kakilni kellene (bocsi máshogy nem tudom megfogalmazni:-D )

akkor már nem fájt és kényszeresen guggolni akartam mikor jött és úgy is tettem


szerintem nincs köze a mensihez nekem alig 3 napos és szinte meg is felejtkezem sokszor róla :-)

még két szülés sem ugyan olyan az egyik lehet hosszú a másik lehet gyors az egyik fájdalmasabb a másiknál észre sem veszed

igazából nincs mitől félned a tested tudja a dolgát

max a tudatod ami ebben megakadályozhatja -- no ezt kell rendbe rakni !!


egy biztos ha rettegsz akkor tényleg rosszabb lesz mert a félelem vissza fogja majd a szülést lassítja és sokkal fájdalmasabb érzed majd mint valójában


szal tess félre tenni a félelmeket és arra gondolni h hamarosan ott piheg majd rajtad a pici


hidd el nem a fájdalom lesz amire majd emlékszel .-)

2012. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad a fájdalom ellen dolgozni, mivel az fáj, hogy a méhed tágul. Közben pedig szünetek vannak. Nekem a 2 perces fájások kb. fél percig tartottak, utána volt másfél perc nyugi. (egy fogfájás sokkal rosszabb, nincs szünet és a vége sem olyan jó)

Mi jógán azt tanultuk, hogy hagyni kell, hogy a fájdalom átmenjen rajtad.

A mensi görcsökhöz szerintem sincs köze, inkább hozzáállás és fájdalomküszöb kérdése az egész.

Ja, és max egy napot kell kibírnod, egyre jobban látszik a fény az alagút végén.

2012. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt annyira, mert kértem EDA-t. Anélkül nem bírtam volna ki, mert mivel nem akart beindulni rendesen a szülés ezért kaptam egymás után 4 jó nagy adag oxytocint (orvos családtagom utána megnézte a papírokat, azt mondta annyit kaptam amennyi kis túlzással egy lónak is elég lett volna), ettől az utolsó 2-3 órában egymásba folyó fájásaim voltam a CTG szerint is, nem volt vége és már jött a következő. (Amíg voltak ksi szünetek a fájások közt, addig azért lehetett bírni simán.) Amúgy nekem is nagyon erősek a mensis görcseim, de azt nem lehet a vajúdáshoz hasonlítani.
2012. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem magától megindultak a fájásaim meg a szülés csak sajnos korán így visszatartották. De nagyon enyhe mensi görcsök voltak 5percesen is. Viszont utána oxyval indították be. 4óra alatt lett meg a pici fiam, az első 1,5óra nem volt vészes utána 2 elég rossz, hogy finoman fogalmazzak, és az utolsó fél, mikor már maga a vajúdás volt az nem fájt csak kissé fárasztó volt. Amúgy amikor már gyakoriak és erősek a fájások nekem nem volt köztük szünet.... Egy 5napo kisfiú anyukája :-)
2012. szept. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!