Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Engedélyeznéd, hogy homoszexuá...

Engedélyeznéd, hogy homoszexuális párok gyerek (ek) et fogadjanak örökbe?

Figyelt kérdés

Én engedélyezném. Meleg nevelőszülőkkel is sokkal jobban járnának, mint az állami gondozással. Mégiscsak családban nőnének fel, és felnőve is biztos pontként számíthatnának nevelőszüleik támogatására.

Természetesen a párok alkalmasságát szigorúan vizsgálnám mind mentális, mind egzisztenciális szempontból, hogy valóban jó szülők lennének-e.



2012. szept. 23. 19:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
48%
Én nem engedélyezném.
2012. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Senki nem lesz homoszexuális, csak mert melegek nevelik fel. Ezt bizonyítja az első olyan amerikai generáció, akiket melegek neveltek fel, és mégsem lettek homoszexuálisok. Illetve szerintem azok a meleg párok, akik vágynak gyerekre, és emiatt hajlandóak keresztülmenni a sok átvizsgáláson stb. ami ezzel jár, szeretetben és biztonságban nevelnék fel a gyerekeket, ami szerintem sokkal jobb, mintha csonkacsaládban, vagy éppen alkoholista stb. szülőkkel nőnének fel.
2012. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
57%
Sulival voltunk gyermek otthonba ahol napi 400Ft-ból oldják meg az étkezésüket,és ez csak egy dolog. Szóval igen.
2012. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%
Igen.
2012. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
62%

Engedélyezném, de amíg a társadalom ennyire kirekesztően bánik mindenkivel, aki kicsit is különbözik az átlagtól, addig szerintem az ilyen gyerekeknek elég nehéz lenne érvényesülniük, állandó csúfolásnak és gonoszkodásnak lennének kitéve a szüleik miatt.

Szóval egy tökéletes világban semmi gond nem lenne ezzel.

2012. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
engedélyezném. persze sok-sok családlátogatás után. sokkal jobb egy "más" családban felnőni,mint egy semmilyenben.
2012. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%

Én nem engedném. Van meleg a tágabb baráti körünkben és nem vagyok "meleg ellenes". Semmi bajom a nemi hovatartozással, amíg nem eltúlzottan, kirívóan van jelen. Nem azért nem adnék egy homoszexuális párnak örökbe egy gyermeket, mert ő is meleg lesz. Nem hiszem, hogy ez így működik. Egyszerűen nem ez a természetes, még ha szerető "családban" is nőne fel. Nekem a család apa-anya-gyerekek. Nem közvetlen közelről látja, tapasztalja ezt a családmodellt. Nem hiszem, hogy a gyerek könnyen feldolgozná, (egyáltalán feldolgozná-e? ezt a dolgot.

Egyéb iránt, hiába vizsgálnád az általad említetteket, nem lehet tudni, mi lesz később. Csonka családdá válnak-e, stb.

Senkit nem szeretnék megbántani, de ez az én véleményem.

2012. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Tudjátok ha ez élesben menne, 2%, aki ténylegesen engedélyezné, mondjuk 10.000 emberből. A magyar pont egy híresen kirekesztő nemzet, nem kell ezt szépíteni. Amúgy én (sem) nem engedélyezném.
2012. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem a család apa-anya-gyerekek"

Na ja, ez szép lenne így. De hány gyerek nő fel csonka családban? Lassan ritkább lesz a klasszikus (anya-apa-gyerekek) családmodell, mint az egyedülálló szülős család.

Ennyi erővel vegyük el a gyerekeket akkor is, ha a szülők válnak?

2012. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
51%
Erre nem lehet mit írni. Értem én, egy klasszikus család is széteshet, de nem érted, amit írtam. Nem ez a lényeg. Egyébként pedig az két külön kérdés szerintem, hogy adnék-e gyermeket meleg pároknak, vagy hogy mi a jobb a gyereknek, alkesz szülők, vagy homoszexuálisok.
2012. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!