Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hogyan zajlik egy örökbefogadá...

Hogyan zajlik egy örökbefogadási procedúra? Valaki aki már részt vett/szemtanúja volt egy ilyen eseménynek, le tudná részletesen írni?

Figyelt kérdés
Örökbefogadás

2013. ápr. 4. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, még csak játszol a gondolattal, ezért ajánlom, hogy olvasd el Maguire Pavao: Az örökbefogadás háromszöge című könyvét (ennek a végén van egy rövid összefoglalás a magyar procedúráról is), mert nem maga a folyamat az érdekes ebben a kérdésben, hanem az érzelmi háttér, amivel meg kell birkózniuk az örökbefogadóknak és örökbefogadottaknak egyaránt.


Ha már komolyabban fontolgatod, szerintem a Mózeskosár Egyesületet keresd meg, ők nem adnak konkrétan örökbe gyerekeket (ezért elfogulatlanul tudnak tanácsot adni neked), több évtizedes tapasztalattal bírnak az örökbefogadások kérdésében, és puszta elhivatottságból adnak tanácsot bárkinek, ingyen.

[link]

2013. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle örökbefogadás van és a gyermek életkora szerint is változó. Melyikre gondoltál?


- Van nyílt örökbefogadás, mikor megismered a gyermek szülőjét.

- Van zárt, mikor nem tudom, hogy ki a gyermek.

- Újszülött esetében a kórházból hozhatod el

- Nagyobbacskánál viszont a nevelőszülőtől


Amit láttam, az nyílt örökbefogadás kórházból hazahozott baba. Terhesség 8-9 hónapjában a szülőket bemutatták egymásnak, onnantól az örökbefogadók rendszeresen találkoztak az anyával. Szülésnél az örökbefogadó szülők ott lehettek (nem az anyával egy szobában, hanem a folyóson) és szinte rögtön a kezükbe adták a babát. 4 nap után hazavihették a babát.


Aztán amit meséltek. Nevelőszülőktől elhozott 3 éves kislány. Az örökbefogadó szülők rendszeresen 1-2 naponta mentek a kislányhoz látogatóba. Vittek neki kis ajándékokat, játszottak vele és ismerkedtek. Aztán 1-2 hónap után egyszer kétszer hazavitték, de még nem aludt ott, majd később már ott töltött 1-2 éjszakát és kb. 3-4 hónap alatt történt meg az átszoktatás.


De ahány baba, gyerek, szülő...annyiféle. Nagyobbacska gyereknél is sok mindentől függ az átszokási idő.

Pici babánál ez a rész "átugorható".

2013. máj. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm állami gondozásból hozott el egy 10 hónapos kislányt. Már 3hónapos korától indult a procedúra, és ez a "rövid időtartam" annak is köszönhető volt, hogy az örökbefogadó szülők minden egyes lépést, dokumentációt állandóan sürgettek, nyomták a csengőt, hogy gyerünk már, haladjunk már. A nevelőotthonban dgy bizonyos ponton elkezdődtek a látogatások, az örökbefogadó szülő jelöltek bizonyos rendszerességgel eljezdtek bejárni a kislányhoz, ott bizonyos időt töltöttek együtt, ismerkedtek. Aztán sűrűsödtek a látogatások, az volt a cél, hogy távozáskor a baba sírjon utánuk. Ezt nem ők találták ki, ez egy kritérium. Általában két hét alatt szoktak sírni, nekik ez előbb megvolt. Aztán x idő múlva hazavitték a picit, azóta egy családdá váltak.
2013. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes vàlaszokat! :) Nem szeretnék örökbefogadni, csak puszta kíváncsiságból kérdeztem. A blogomba beleszőttem egy örökbefogadott kislány sztoriját.. Ezért akartam evvel közelebbről megismerkedni.
2013. máj. 26. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!