Örökbeadással foglalkozó alapítványok elutasíthatják az örökbefogadó szülőket amiatt, hogy a szülők rákérdeznek egy kiajánlás alkalmával a gyermek származására?

Figyelt kérdés
Konkrét kiajánlásról van szó.
2013. aug. 7. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem, sőt ki is kötehted ha te csak magyar fehér babát szeretnél, természetesen ebből kevesebb van igy többet kell várni rá, de kikötheted. Amikor hivnak hogy lenne egy baba akkoris megkérdezik kell-e, mondhatod akár azt hogy ne mert te lányt akarsz vagy fiút és épp ez a baba nem az. ilyenkor más kapja te meg várhatsz tovább. Másik ilyen szokott lenni a megeröszakolásból született babák, sokan érehtő okoból nem vállalják az ilyen babát és sajnos nagyon sok van belőlük:(
2013. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Jol mondja az elso, ki lehet kotni hogy te csak vilagos boru gyereket szeretnel. Mi is igy csinaltuk, 3 evet vartunk. Az ocsem ma mar 10 eves, szoke haju.
2013. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem tehát konkrét KAMUnak vehető a fenti állítás, hogy őket majdhogynem elfogultan kezelték emiatt-mármint negatív értelemben.
2013. aug. 7. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
törvényesen nem, de ha valaki 'cigányimádó' (bocs a szóért, de ez mondja el legjobban, amit ki akarok fejezni), az simán háttérbe tudja szorítani azokat, akikről tudja, hogy ilyen "feltételeik" vannak. Mármint az alapítványnál dolgozóról beszélek
2013. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szépen is meg lehet fogalmazni, hogy ha az örökbefogadó szülő fehérbőrű és magyar származású, hasonló babát szeretne. Egy gyermeknek fontos, hogy harmóniában, és saját identitásának megfelelő közegben nőjön fel. Mivel én nem vagyok képes más népek értékeit, hagyományait, szokásait, kultúráját megfelelő módon közvetíteni a gyermek számára, mindezek miatt szeretnék hozzám hasonló etnikumú fehér babát örökbefogadni, akinek képes leszek népem hagyományait, ünnepeit, kultúráját átadni...
2013. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,előre megbeszélik az örökbefogadó szülőkkel,milyen feltételekkel szeretnének gyereket.Lehet nemet mondani,akkor a listán szereplő következő jelöltet veszik elő.
2013. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szépen fogalmazni meg minek.Mindenkinek nyilvánvaló,hogy cigány gyerek nem kell.Kár cifrázni.Nálam nem lenne szempont,de mindenkinek más az,amit vállalhatónak érez.
2013. szept. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!