Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezés megváltoztat...

Gyermekelhelyezés megváltoztatása? Mit tennétek? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő, Két gyermekem van egyedül nevelem őket 2 éve. (Nem azonos az apukájuk) Sajnos úgy alakult egy időre nem tudom ellátni a gyerekeimet. Az egyik apa közölte nem hajlandó magához venni a gyereket, beszéltem az ő családjával is, ők sem. A másik gyerek apukája családba fogadással vállalta volna a gyerekeket, hogy ne kelljen őket külön választani. (Rendezett körülmények között él felesége van, bízom bennük.) Ekkor hirtelen a másik apukának is kellett volna a gyereke. Sajnos sürget az idő és nem tudom mit tegyek. Egy ilyen ember nem apa szerintem, nem bízom benne. Sajnos szorít az idő, és szeretném a gyerekem biztonságban tudni, amíg nem tudom ellátni.A családba fogadás nem mehet, mert apának is bele kellene egyezni.Mit csináljak?

2013. márc. 20. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Azzal az apukával beszélj, aki először nem akarta. Üljetek le, mondd el a te részedet, hallgasd meg az övét, hogy miért nem akarta és most miért akarja. Érvelj, hogy a gyerekeket nem akarod elválasztani és akkor is láthatja amikor megbeszélitek, stb.
2013. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mehet a csaladbafogadas, mert a gyerekek erdeke azt kivanja, hogy hamar a megszokott kornyezetbol ki kell oket szakitani, legalabb egyutt maradjanak. Fordulj a gyamhivatalhoz.
2013. márc. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, hirtelen rájött, hogy milyen lenne az, ha ő, egy végül is idegenhez megy a gyerekéért.Első körben természetesen én is azt szerettem volna, ha a fiam az apjához kerül, mert ő az apja. De most attól félek, vagy lemondja menet közben és ezzel nekem nagyon keresztbe tesz. Vagy a másik rosszabb esett, elhelyezi nála a bíróság és mikor vissza akarnám venni nem fogja megengedni. Van erre valami mód, hogy benne legyen, hogy csak átmeneti dologról van szó, mint a családba fogadásnál.?
2013. márc. 20. 19:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Azt mondta a gyámügyes hölgy, hogy nem mehet, vagyis mehet csak nincs értelme, mert, ha apuka beadja a keresetet a bíróságon, hogy magához akarja venni a fiát, azonnal megszakad a családba fogadás...
2013. márc. 20. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell a beleegyezese. A hyamhivatalhoz kell fordulni, elmondani, hogy x ok miatt Pistike az edesapjanal fog lakni x napig, aki vallalta, hogy Zsoltikarol is gondoskodik, hogy ne kelljen elszakitani a testveretol. A gyamhivatal ezt engedelyezni fogja.
2013. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De apuka nem fog nekiallni xarakodni es pert inditani, aminek az elso targyalasara minimum 3 honapot kell varni es nagy esellyel el is veszti.
2013. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták ma személyesen a gyámügyön, hogy ha bemegy apuka, és bemutatja, hogy folyamatban van a gyerekelhelyezés a bíróságon, akkor azonnal megszünteti a gyámügy a családba fogadási kérelmem. Én viszont nem tudok úgy elmenni és nem is akarok, hogy a gyerekem azt se tudom hol van, mi lesz vele. Ja és külföldön leszek tehát nem tudok hazaugrálni,
2013. márc. 20. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:
De addig nem lesz folyamatban, amig a per meg nem kezdodik, marpedig minimum 3 honap, mire kituzik az elso targyalast.
2013. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor engem félreinformáltak? Nekem azt mondták, bemegy panasznapra, visz róla papírt, hogy beadta a keresetet, és már meg is kell hogy szüntessék a családba fogadást..
2013. márc. 20. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!