Mennyi időt kell várni egy újszülött kisbabára ha nem zárjuk ki a félvért (romát) sem? Hol megy hamarabb TEGYESZnél vagy inkább alapítványnál?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sztem Egyébkent nem attol lesz a gyermeked, h te hordtad e ki!:-) Egy orokbefogadottal jot teszel es ha mas lehetoseg nincs akkor a Te/Ti vagyatok is teljesul egy pici élet akit szerethettek!
2014. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi két évet vártunk.

Az alapítványok közelébe sem mentem, mert esélyem sem volt, mert annyit dolgoztam. Mindegyikkel felvettem a kapcsolatot, az egyiktől egy hölggyel találkoztam is, nagyon kedves volt és elmondta, hogy évente 5 újszülött kisbabát adnak örökbe. (Egy Zita nevezetű asszony (talán sokan ismerik, akik örökbefogadó, várakozó szülők) stílusa pedig olyan bicskanyitogató és penetráns volt, hogy azt többször fel sem hívtam.)


Mi sem zártunk ki semmilyen rasszt, nemet. Arra is külön rákérdeztek, hogyha felismerhető a gyermeken a cigánysága, probléma e nekünk vagy a környezetünknek? Mondtuk, hogy természetesen csöppet sem! Azt mondták, akkor nagy valószínűséggel roma kisgyermek mellé fog minket kiválasztani a bizottság. (és így is lett! :)Mondtuk, hogy oké és nagy örömmel várnánk akkor ezt a döntést.

Egy kitételünk volt csak, egészséges 6 hónapnál nem idősebb kisbabát szeretnénk.

Két évet vártunk, ekkor kapott a férjem egy telefont (engem hívtak előbb de ki voltam kapcsolva), hogy megszületett egy kisfiú, minket választottak ki (ilyenkor mindig van egy lista és mi voltunk az első helyen), fogadóképesek vagyunk e? A férjem hívott és mondta el, 40 fokos nyár volt, miután letettem a telefont, 5 percig meredtem magam elé, mert nem hittem el. 8 napos korában hoztuk el. Most itt szuszog, már hat hónapos csibész. :)


Biztatásképpen: miután nemrég vagyok túl egy örökbefogadási procedúrán és rengeteg gyámügyessel beszéltem, tőlük tudom, hogy borzasztóan felgyorsultak a sikeres örökbeadási történetek. Időben is, esetszámban is. Abból a megyéből, ahol a kisfiúnk megszületett, fél év alatt annyit bonyolítottak le, mint máskor 1 év alatt.

A miénk zárt örökbefogadás volt.

Nm akarlak lebeszélni az alapítványokról, menj járj utána de hidd el hatékony az országos lista is!


Mielőbbi babaáldást és sok boldogságot kvánok!

2014. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12-esnek gratulálok! megkérdezhetem melyik megyéből vagytok?
2014. jan. 12. 15:09
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia, köszönöm. Budapestiek vagyunk.
2014. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!