Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Fogadnátok örökbe így gyermeket?

Fogadnátok örökbe így gyermeket?

Figyelt kérdés

Megbróbálom röviden leírni a sztorit: Férjemmel 2 éve úgy döntöttünk, hogy elválunk. 2 és 3 évesek voltak akkor a gyerekeink. Egy reggel hirtelen lelépett a lányommal, 3 éves volt akkor. 1 évig semmit nem tudtunk róluk. MOst per van folymatban, a lányomat 2 hetente láthatom hétvégén, ő is a kisfiunkat. Volt pszichologusi vizsg, környezettanulmány minden, mident rendben talált nálunk. Nyilván nekem is és a kisfiamnak is nagyon hiányzik nekünk. A kisfiam szörnyen magányos, hiába jár oviba. Amikor itt van a kislányom, akkor minden rendben.

Közben házat vásároltam, az anyagi körülményeim rendezettek. Van egy kialakulóban lévő párkapcsolatom, szülni nem szeretnék. Mindig 3-4 gyermeket szerettem volna. Felmerült bennem a gondolat, hogy örökbe fogadok egy 4-5 éves gyermeket. Én tiszta szivből tudnám szeretni, a gyerekek biztos hogy elfogadnák, talán kisfiam szomoruságán is enyhitene. Egyenlőre még csak gondolkozom a dolgon. Mi a véleményetek?


2014. jan. 15. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Csak a kislányokat próbálnad pótolni vele es senkinek nem lenne jo.
2014. jan. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha az a kialakuló félben lévő kapcsolata tényleg működne, ő is benne lenne az örökbefogadásban, és nem azért fogadnád örökbe, hogy a kislányod hiányát pótold, akkor semmi akadálya. De egyrészt ez elég hosszú folyamat, másrészt még benned is csak most fogalmazódott meg, harmadrészt még a kapcsolatod is most kezd kialakulni...szóval én kábé még várnék 2 évet, hogy működik e minden. Egyedülállónak úgy is nehezebben adnak, egy friss kapcsolatra meg szerintem nem adnak örökbe. Már csak abból kiindulva, hogy mondják, hogy nagyon megvizsgálják a leendő szülőket. Szerintem egyszerűbb, ha szülsz még egyet.
2014. jan. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nem adnának neked gyereket. A te szándékod csak egy dolog.
2014. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is azt érzem, hogy a kislányod hiányát szeretnéd pótolni... így semmiképp nem mennék bele a helyedben... meg ahogy előttem leírták, még csak kialakulóban van a kapcsolatod... mit gondol erről a másik fél? lehet ő sajátot szeretne... vagy egyáltalán nem is szeretne... kár szerintem ezen gondolkodnod még... persze az ember elábrándozik, de várd meg hogy alakul a kapcsolatod, beszéljétek át ezerszer, és legfőképp ne egy hiányt pótolj... mert a gyermek akit örökbe fogadnál, nem ugyanaz mint a testvér... pszichológus szerintem amúgy el is tanácsolna és váratna még pár évet...
2014. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csunya ezt igy kimondani,de ne vegyel meg egy(pontosabban ketto)terhet a valladra.

Ugy gondolom,hogy eloszor legyen vege a pernek,vard meg mi az eredmeny.

Es amugy is,egy eppen kibontakozo kapcsolatot nem hiszem,hogy rogton ket gyerekkel kellene inditani,amikor meg a sajatjaiddal se tudsz,ugymond elszamolni.

Es az erveim mellett szol meg az is,hogy nem hiszem,hogy kapnal gyereket/gyerekeket.

2014. jan. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!