Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha siketen születne a gyermeke...

Ha siketen születne a gyermeketek örökbe adnátok? Fogadnátok örökbe siket gyermeket?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 19:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem, soha nem adnám senkinek a gyermekemet, ha úgy döntöttem, hogy megtartom és megszülöm.
2013. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Dehogyis adnám örökbe! És igen, ha olyan helyzet adódna, biztosan fogadnék örökbe siket picit is.
2013. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Nem.
2013. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Sem vakot, sem süketet, se semmilyen testi fogyatékos gyereket nem adnék örökbe.
2013. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Jó olvasni a sok nemleges választ. Én vak vagyok (beszélőprogrammal használom a számítógépet) és súlyosan nagyothalló (hallókészülékkel még értem a beszédet).

Érdekelne azért, hogy mi volt a kérdés indítéka.

Bocsánat az off-hozzászólásért.

2013. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem, ha az örökbefogadás opció akkor nem hiszem,hogy a siketség befolyásolna.
2013. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hisz a sajátom, és ettől még teljes életet élhet. Az örökbefogadás már más tészta, de ha már opció lenne, nem feltétlenül befolyásolna.
2013. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nem, soha nem adnam orokbe semmifele massaga miatt! orokbefogadni pedig olyan picit fogadnek, akivel mar a gyermekotthonban a latogatasok alkalmaval "elso latasra szerelem" lenne, es mivel a " szerelem vak" igy eszembe sem jutna azert ott hagyni a valasztottam mert hallaserult!
2013. dec. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vakság, siketség, némaság nem teszi tönkre a szülők életét, így semmi oka még a legdurvább embernek sem elhagyni ezért a babáját.


Jelnyelven meg kell tanulni beszélni, a vakot tájékozódni, kutyát, botot venni neki és körültekintőbben megismertetni a világgal.

Azért ez nem egy szellemi fogyatékosság, vagy down-kór. Ezzel elég szépen együtt lehet élni mindkét szülőnek.

2013. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Mindent megtennék azért, hogy teljes èletet éljen. Nagyon kegyetlen ez a világ, így könnyű dolga biztos nem lenne szegénykének, de nagyon szeretném őt úgy is. 32 hetes vagyok így tartok is azért ettől, de ő az én mindenem és nem mondanék le róla! Soha!
2013. dec. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!