Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha örökbe szeretnénk fogadni...

Ha örökbe szeretnénk fogadni akkor két gyermekre is be lehet adni. Ha egy 2év körüli ill. egy újszülöttre gondoltunk. Be lehet adni két gyermekre egyszerre vagy egyszerre csak egyre lehet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy biztos lehet, hogy akár ikreket is elfogadtok. Szerintem úgy is, hogy testvéreket fogadnátok.
2014. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges.


Szoktak olyat csinálni, hogy azért nem engedik, hogy örökbe fogadják a gyereket mert csak őt akarják /a testvére nélkül/ mert, hogy a tesók maradjanak egybe. -->ilyen az ismerőseim közt van. Szóval ezek után én simán eltudom képzelni.

2014. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy is lehet hogy nem testvérek?Két gyermeket szeretnénk.Az újszülöttre több év a várakozás,de két év körülit is örökbe fogadnánk.És lehet hogy mondjuk 2éves lenne fél év múlva és csörög a telefon h minket választottak de szeretnénk még egy kisbabát akkor újra be kell adni a kérvényt vagy már az elején jelezzük h két gyermeket szeretnénk akkor a papírunk továbbra is bent marad a várakozók listájában?Hát nem tudom h érthetően írtam le?!:-)
2014. jan. 19. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre csak úgy lehet örökbefogadni két gyermeket, ha testvérpár vagy ikerpár. Jogerős örökbefogadás után a Tegyesz töröl a listáról és utána kell újra jelentkezni. A tanfolyamot akkor már nem kell újra elvégezni, de a többi vizsgálatot igen. Nincs rá törvény, de a meglévő gyermeknél minimum két évvel fiatalabbat szoktak ajánlani.
2014. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 19. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!