Fenx kérdése:

Mit tegyek ha csak szenved a kisgyerek? Milyen felsőbb szervek segítségét kell kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy van egy ismerősöm, akinek van egy 4 éves kis fia egyedül "neveli", és annyira nem foglalkozik szegény kisgyerekkel, hogy már nem birom nézni. Mindenért csak kiabál vele, még ha kedveskedni próbál a kisgyerek akkor is leüvölti, ha kaját kér, csak annyit mond neki, hogy "csinálj magadnak, ott van a hűtőbe". Alig tud beszélni a gyerek, Abból állnak a napjai, hogy ül a tv előtt és 2millioszor megnézi ugyan azt a mesét egy nap. Az anyjának meg az a legnagyobb baja, hogy mikor kinek passzolja le szegénykét, hogy ő azt tudja csinálni amit éppen akar. És még ez a nő ítél el embereket abortusz miatt...


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne szegényen segíteni? Mert bizonyítani ugye nem birom, meg ha ki is menne valami családlátogatós csoport akkor nyilván megjátszanák a tökéletes családot. Köszönöm a segítséget!


2014. jan. 20. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem ok arra, hogy elvegyék. Ha kap enni inni, van víz, villany, meleg és nem veri a gyereket nem foglalkoznak vele.
2014. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
te akarsz jót és te járnál pórul hidd el. Amúgy gondolom jár oviba a gyerek,és ott azért ha valakin látnak bent nagyon rosszat van gyerekpszichológus. Ne mássz bele más család életébe,mert gondolj bele mit fogsz kapni a nőtől ha rájuk hívsz akármilyen szociális szervet,ha egyáltalán kimenne a fenti indokok alapján erre valaki.
2014. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos verni is szokta ha épp úgy van kedve meg oviba se mindig hordja...De lehet igazatok van jobb ha kimaradok belőle, csak tényleg több mint 1 évig együtt laktunk és szörnyű volt látni ezeket...Köszönöm a válaszokat
2014. jan. 20. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves 1-es 2-es... tényleg el kell siklanunk egy ilyen eset felett??? tényleg nem kell semmit tenni, mert jajj mi lesz a bejelentővel??? 4 évesen még alig beszél??? ne mondjátok, hogy ez normális!! lehet van mit ennie, meg víz a házban... na de mi van a lelki fejlődésével??? azzal is rendbe kéne ám lenni!!! kedves kérdező! amit tehetsz és én bizony megtenném a gyermek érdekeit szeme lőtt tartva, hogy bemész a gyámhatóságra, elmeséled a történetet... lehet kérni, hogy ne adjanak ki rólad információt az anyának, tehát ne mondják meg neki ki tette a bejelentést... így nem lehet belőle semmi bajod, de ha csak névtelenül betelefonálsz, nem fognak foglalkozni vele, de ha személyesen elbeszélgetsz a gyámügyessel, rögtön más szemmel nézik az esetet... bejelentés nélkül fognak kimenni szétnézni, így nincs ideje az anyának rendes otthon látszatát teremtenie... utána már az ő felelősségük, hogy kicsivel mi lesz... én tuti nem tudnék nyugodtan aludni bejelentés nélkül, mert mi van ha egyszer úgy megveri, hogy komoly baja lesz a kicsinek... valahol az én lelkemen is száradna...
2014. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
örülök hogy valaki szintén az én szemememmel látja a dolgokat. Csak az a baj az egészbe hogy a nő most összejött vmi csávóval és kb mindig ott van nála. amugy a barátnőjénél laknak, akik normális környezetbe vannak, szóval ezért is félek hogy értelmetlen lenne hiszen ha ki is mennek egy rendes lakást meg környezetet találnak.
2014. jan. 20. 14:33
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok! Kedves 3-as! Én nem azt mondtam, hogy jajj mi lesz a bejelentővel! De higgy nekem nem fognak semmit tenni a gyámügyesek! Ennél sokkal komolyabb bajban lévő gyerekeknél sem tesznek semmit. A gyámügy bejelentés után megy, tehát szól, hogy fognak menni. Hidd el nekem, addig és akkor (amikor ott a gyám) tökéletes családnak fognak kinézni. Hisz nem olyan nehéz megjátszani magát arra a pár percre amíg az elbeszélgetés folyik.

Az, hogy nem beszél normálisan, hogy lepasszolja, hogy nem foglalkozik vele, hogy nem add meg mindent a lelki fejlődéséhez, ez nem ok arra, hogy elvegyék. Örülök, neki, hogy te ilyen rózsaszín világban élsz, hiszed, hogy ennyire egyszerű és enynire foglalkoznak a gyerekekkel, de hidd el ez NAGYON NEM ÍGY VAN sajnos!

Akkor sem figyel fel a gyámügy, ha verik a gyereket, ha éhezik a gyerek. Mert abban a pillanatban amikor kint vannak, minden rendben! Rengeteg gyerek van olyan családban, ahol családon belüli erőszaknak áldozata. Nem kimondottan egy nemtörődöm anyánál vannak, hanem megvannak félemlítve és mégsincs lépés! Olyan ügyeket ismerek, hogy a hajad szétállna tőle. És még mindig abban a családban vannak a gyerekek. Néhány példa: nem kap itthon enni, csak az oviban; apa részeges veri a családot; gyerekei és családja megölésével fenyegetőzött soroljam még. Ez csak 3 eset, a legrégebbiek. Ezek ezerszer brutálabb dolgok, mint amit a kérdező feltett, mégsem történik semmi!

De tedd amit jónak látsz, jelentsd be ha úgy érzed, viszont nem érsz el vele semmit. Valószínű ez a gyerek egyszerűen nem szereti a gyerekét-idegesíti. De mégsincs veszélyben a gyerek élete. A legutolsó példámban konkrétan azért lett bejelentve mert életével fenyegetőzött (1,5 éve)Szerinted???

2014. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel így nem fognak foglalkozni :(


Te mennyire állsz közel a családhoz?

Azt írod, hogy anyuka egyfolytában le akarja passzolni a gyereket. Mi lenne akkor, ha te vigyáznál rá időnként?

Én azt hiszem így segítenék, ha módomban állna.

2014. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egy borzasztó természetű nőről beszélünk...több mint 1 évig kihasználta a jólelkűségem meg a sajnálatom és utána csúnyán belém rúgott. Sajnos az is megfordult a fejembe hogy lehet van valami agyi baja a nőnek:S Én csak a kisgyereken akarok segíteni. Meg egyébként is már 1200km-re vagyunk egymástól úgyhogy ha akarnék se tudnék vigyázni rá
2014. jan. 20. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
hát kedves 1-es akkor tényleg álomvilágban élek... az ember azt gondolná az a dolguk a gyámügyeseknek, hogy rendesen kivizsgálják és tegyenek ez ellen... sajnálatos, ha ez nem úgy működik, ahogy kéne... kérdező 1200 km-ről kétlem hogy bármit tudnál tenni... hisz csak telefonon tudnál bejelentést tenni, amivel aztán pláne nem foglalkoznának... de én még most is azt mondom, hogy én tennék bejelentést ilyen esetben, hisz "átadnám a felelősséget" és megnyugodnék, hogy én amit tudtam megtettem... persze ha nem tudnék én segíteni (pl: vigyázással) "3"
2014. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló:valóban álomvilágban élsz.Nem kell messzire menni,ott van a szigetszentmiklósi sztori.Vagy a január 8.-án agyonvert Kíra története...és még sorolhatnánk.Egyben bízhat az ember:erős a kis ember,és a lehető legkevesebb sérüléssel átvészeli.Reméljük az ovi,iskola majd megadja neki,amire szüksége van(egy jó óvónéni,tanítónéni személyében).
2014. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!