Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítséget, tanácsot szeretnék...

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni agresszív kisgyerek ügyében. Hogyan lehet kezelni, hogyan kell hozzáállni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy ismerős anyuka, akivel nem régóta ugyan, de amikor tudunk, összejárunk. A fiaink 18-20 hónaposak, ezért úgy gondoltuk, jól ellesznek együtt. A baj az,h. amíg az én kisfiam elég nyugodt, kiegyensúlyozott baba és nagyon szereti a társaságot, addig a másik kisfiú egyre agresszívabb és amíg együtt vannak, folyamatosan figyelni kell,h. ne kaparja ki a szemét, ne harapjon, karmoljon, stb.

Az apuka egy agresszív állat (már találkoztam vele és tényleg félelmetes), aki lelki terrorban tartja az anyukát és néha még a keze is eljár (a pici előtt is!). Az anyuka, ha tudna, menekülne, de ez nem egyszerű. Már rengeteget gondolkodtam, mit lehetne ilyenkor tenni: pl. anyaotthon, szüleihez költözni. De nem tud, mert utána menne, képes lenne a szüleit is bántani... A rendőrséghez se tud fordulni, mert az apának jó kapcsolatai vannak ott. Igazából az anya csak tűr, amíg tud és közben keresi a menekülőutat. Ebben sajnos nem tudok neki segíteni, mert már minden lehetőséget átbeszéltünk és nem jutottunk megoldásra, viszont abban szeretnék mindenképpen,h. a gyerek ne legyen ennyire agresszív.

Hogyan viselkedjek ilyenkor? Amikor ráront a gyerekemre és úgy kell lerángatni róla? Amikor az anyját minden ok nélkül pofon vágja? Vagy amikor játszok vele és hirtelen megcsíp, majd megüt? Akinek van ebben tapasztalata vagy csak ötlete, kérem írja meg!


2010. okt. 1. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyermeked erdekebe hagyd oket a fenebe! A te gyermeked fogja a vegen a rovidebbet huzni a kovetkezmenyek belathatatlanok!
2010. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, már gondoltam rá,h. be kéne fejezni az összejárást, de egyszerűen sajnálom őket! Főleg a kisfiút. Milyen felnőtt lesz így belőle?!?
2010. okt. 1. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
De borzasztó! Nekünk is van egy ilyen család a távolabbi ismerősök között, mint ha csak róluk írtál volna (legalábbis, amiket hallok róluk), csak ott a kislány 3-4 év körüli. Ő már ott tart, hogy egyszer pl. túró rudit akart enni, de nem volt otthon, és azt mondta az anyjának, hogy "a k.va anyádat, addig mész, amíg rudit nem találsz nekem"! Hát őt az anyja úgy szájon vágta, hogy belezsibbadt a keze. Én arra gondoltam, hogy névtelenül, nem a helyi rendőrkapitányságon, hanem a körzetin, megyein kellene feljelenteni, vagy a gyámhatóságnak bejelenteni...
2010. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Távoltartást kell kérni, s egyben feljelentést kell tenni. Ha pl az édesanyát bántalmazza a férje, akkor elmegy, kér róla látleletet, majd ezzel tesz feljelentést.

Olyan nincsen, hogy ezek után nem foglalkozik a Rendőrség érdemben az ügyben! Ugyanis egy feljelentést nem lehet csak úgy semmissé tenni, mivel az hivatalos közokirat!


Tapasztalatom azonban, hogy az anyák pár nap, hét után meggondolják magukat, visszamennek a párjukhoz (mindenféle ígéretek megfogadása után), de egy idő elteltével ugyanott folytatódik, ahol abbahagyták.

2010. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az anyaotthon megoldás lehet,mert egyrészt nem adják ki a címét-tehát a férj nem fogja tudni,h hol van,másrészt ha netán megtalálja,akkor sem adnak információt róla,h valóban ott van-e.
2010. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem te a kisfiú agresszív viselkedésén, megnyilvánulásain nem tudsz érdemben változtatni. Ha nem szakad ki az apja negatív "példamutatásából" akkor bizony olyan ember lesz belőle mint ő. Az anyukának a fia érdekében is össze kell szednie magát és kilépni ebből a kapcsolatból.

2010. okt. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!