Vannak itt olyan párok, akik örökbefogadnának egy babát?

Figyelt kérdés

Nem túl kedvező körülmények miatt fontolgatom az örökbeadást, de csak akkor tudnám rászánni magam, ha olyan párt ismerek meg, aki nálam több dolgot tudna megadni neki.


Jelenleg 15 hetes terhes vagyok.


Alapítványnál még nem jártam, egyelőre itt érdeklődnék.


2014. jan. 24. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Az örökbeadás nem így működik.
2014. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

1. nem mindegy neked?


nemabortuszra kar menni, ha azt akarta volna most azért támadnád... a legjobbat szeretné a babájának.


Én ne vagyok olyan helyzetben, remélem megadatik a saját baba..

viszont ha nem lehetne én szívesen örökbefogadnék...


szerintem ezt a kérdésedet inkább a gyerekvállalás topikban kellene feltenned

2014. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2. létezik nyílt örökbefogadás... ha van itt olyan aki már beadta a kérelmet, akkor működhet
2014. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Budaváry Zitához menj, ő mindent korrekten el fog neked mondni, rengetegszer láttam a nyilatkozatait, és nagyon szimpatikus nő.
2014. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

katt a várandós anyáknak címre

2014. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne működne? Ismeretségi körünkben is szült egy fiatal lány és ismerős családnak adta örökbe, hogy jó helyen legyen a fia. Nyílt örökbefogadás volt, semmi probléma nem volt és nincs azóta sem.
2014. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy megkérdezhetem, hogy miért szeretnéd örökbe adni? Hány éves vagy? Milyenek a körülményeid, hogy nem mered mégsem vállalni? Barátod/férjed, családod?
2014. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
természetesen van ilyen :) mi is így fogunk most örökbe fogadni... véletlenül ismertem meg a kismamát... van még 3 hónapunk, de elkísérem orvoshoz, laborba, védőnőhöz, Uh-ra.. még 3 hónap és megszületik :) merre laksz? mert a tanfolyamról ismerek pár babára váró párt :) (de azért jól gondold végig hogy tényleg ez-e az egyetlen megoldás, mert utána nincs visszaút... ill szülés után van még 6 heted meggondolni magad, de utána már végleges a döntésed...)
2014. jan. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Megértem a szándékod. A Civil szerevezete ezért vannak, hogy az örökbeadó is megismerhesse a családot, és megnyugodhasson afelől, h jó helyre kerül a gyermek. Ez régen privát is működött, civil szervezet kötvetítése nélkül. DE!!! Az új PTK. kiköti, hogy engedéllye rendelkező civil szervezet közreműködésével lehet csak örökbeadni. Ez azért fontos, mert az anya igényei is teljesülnek, és nem merülhet fel semmilyen kölülmények között az örökbefogadás tisztaságát megkérdőjelező kölülmény. Ha jól tudom, áprilistól hatályos az új Ptk, sok tekintetben változtatva az örökbefogadás szabályait.
2014. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
jól írja az előttem szóló, március 15.-től lesz hatályos... ami annyit jelent, hogy még ha előtte meg is ismered a házaspárt, együtt be kell mennetek vagy alapítványhoz majd, vagy a TEGYESZ-hez (ők is kapnak engedélyt nyílt örökbe fogadásra) ott közösen elbeszélgetnek veletek, neked egy krízistanácsadáson kell részt venned, (beszélgetés pszichológussal) és ezután mehettek a gyámügyre aláírni a lemondónyilatkozatot... ez biztos így van mert már nekünk is így kell csinálnunk, mert áprilisra van kiírva a kismamánk...
2014. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!