Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Van 2 fiam de nagyon szeretnék...

Molnár jessica kérdése:

Van 2 fiam de nagyon szeretnék egy újszülött kislányt örökbe fogadni mivel nekem már nem lehet gyerekem. És mindig vágytam egy kislámyra. Mit kérnek, ellenöriznek? Mit kell tennem hogy kapjak egy babát?

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Legelőször azt, hogy a párod is akarja. Aztán beletörődni, hogy ha újszülött kislányt szeretnétek, esetleg nem is kisebbségit akkor 7-8 év múlva talán sorra kerültök ha addig minden minden feladatott jól teljesítetek.
2014. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
újszülöttet tényleg nagyon nehéz kapni, habár léteznek olyan szervezetek (főleg abortuszellenes, vallásos alapon működnek), akik segítenek a terhes fiataloknak örökbefogadó párt találni. Talán ilyen vonalon kellene elindulnod, még ha te magad nem is vagy esetleg vallásos, akkor is.
2014. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
először is a Területi TEGYESZ-hez kell beadnod kérvényt... ők majd küldenek időpontot tanácsadásra, pszichológushoz, elmennek hozzátok környezettanulmányra, utána jön a tanfolyam... ha végeztetek a tanfolyammal is, akkor majd kaptok időpontot a Gyámügyre és ott is alá kell írnotok egy papírt. Ezután kapjátok meg a végleges határozatot, hogy örökbe fogadó szülőkké váltatok. Ekkor jön az, hogy amit már közben eldöntöttetek a tanfolyam végén, milyen örökbe fogadást választottatok (nyílt-titkos- akár mindkettő) , hogy jelentkeztek az alapítványoknál... Tegyesz-hez ha titkos örökbe fogadást is választotok automatikusan feltesznek a listára. Az hogy 6-7 év a várakozási idő, helyfüggő... én Győr-Moson Sopron megyében lakom, és nálunk 2-3 év a területi listán... Pesten nyilván több, Alapítványoknál is elég hosszú sor áll, de nem tudom ott mennyi szokott lenni, mert mi nem foglalkoztunk ezzel. Kérdezz bátran, ha tudok válaszolok mindenre :)
2014. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Annyit szeretnèk még tudni,hogy mik az anyagi feltételek?Nem vagyunk megesküdve párommal.csak a második fiu az övè.Ès önkormányzati lakásban lakunk.Ez problèma?Ès bejelentett állás kell?Hány havit kèrnek?
2014. jan. 27. 16:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert a párom dolgozik most csak de nincs bejelentve.Engem ha minden igaz most vesznek fel a lidlbe.De ha megkapnánk a babát nekem kellene othon maradni vele.Nem problèma a roma baba.Fèlig ènis az vagyok.Ez nem hátrány?Nekem a fèlvèr nèger is jo lene azok nagyon szèpek.Ha örökbe fogadnèk babát vele is ellehet gyedre ès gyesre meni?
2014. jan. 27. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:
kezdem azzal, hogy ha örökbe szeretnétek fogadni, akkor össze kell házasodnotok... ugyanis ha nem tesztek meg, akkor hiába éltek együtt, egyedülállónak számítasz és hát akkor biztos, hogy nem fogsz babát kapni, mert a házasságban élőket részesítik előnyben... (ez a gyermek érdeke és a gyámügynek, ezt kell néznie!) önkormányzati lakás nem akadály... viszont az, hogy nincs a férjednek bejelentett munkahelye.. hát... jó lenne ha lenne , mert így fizetési papírt se fog tudni rendeset felmutatni... ezt majd amúgy a tanfolyam vége után kérik, tehát van pár hónapotok, hogy bejelentett munkát szerezzen magának... ugyanazok a támogatások (GYED-GYES stb) jár az örökbe fogadott gyermek után, mint saját gyermek után.. Kérvényt beadhatjátok úgyis, hogy még nem vagytok összeházasodva, de addig míg nem házasodtok össze, nem fogjátok majd megkapni a végleges határozatot... (kérik a házassági anyakönyvi kivonat másolatát)
2014. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem hátrány ha félig roma vagy :)) nem nézik a bőrszínt.. amúgy mi is beírtuk, hogy félnéger babát is bevállalunk, mosolygott a tanácsadónk, hogy a 15 év alatt amióta ott dolgozik, még egy sem volt.. : 1 havi fizetési papírt kértek...
2014. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nézik hogy mekkora a lakás/Szoba,konyha,galériás lakásban lakunk amit lakáspályázaton nyertem.Van fürdö ès wc.Mindkét félnek kel legyen bejelentett állásnak?
2014. jan. 27. 17:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Olyan kismamával hol lehet felvenni a kapcsolatot aki terhes de ha megszül örökbe szeretnè adni babáját?
2014. jan. 27. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
1 szoba konyhás lakásban laktok 4-en? (mert ha a galéria csak alvásra való akkor nem épp nagy ) igen azért megnézik mekkora a lakás... ezt nem tudom, van-e erre valamiféle minimum (bár biztos) hát ha egyikőtöknek van mondjuk egy 300 000 ezres fizetése papíron, akkor nem fognak foglalkozni, hogy neked van-e munkád... de 1 minimálbéres bejelentett munkával viszont biztos nem fognak adni babát...
2014. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!