Hova fordulhatok segitsegert? SOS, sürgös.

Figyelt kérdés
3 éves gyermekemmel 1 éve külföldre költöztünk. Itt megvan mindenünk, jól élünk, szeretünk itt lenni. Otthon soha nem élhetnénk ilyen körülmények között. Viszont az apuka Magyarországon maradt, nem vagyunk együtt. Nem akartam elszakítani a gyerekünktöl, de nem volt más megoldás. Mióta megszületett a kisfiunk nem fizetett semmit sem, egy számlát sem tudna felmutatni hogy akár egy cipöt is vett volna neki... Èn mégis attól félek hogy megpróbálja magához venni a gyermeket. Persze munkahelye nincs, a 3 év alatt nem is nagyon dolgozott. Mennyi esélye van rá? Befolyásolja e a dolgokat hogy külföldön vagyunk? Nem tudom az ilyen dolgok hogyan müködnek, esetleg egy ügyvéd segithet? Vagy tudtok valami telefonszámot ahol tanácsot tudnának adni?
2014. febr. 5. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az apuka nem engedi a külföldre költözést, akkor nem viheted a gyereket. Viszont a gyámügy esetleg dönthet úgy, hogy mégiscsak kiköltözhettek ha ez a gyerek érdekeit szolgálja. Ha most nincs bírósági döntés, hogy kinél lehet a gyerek, simán bejelentheti a rendőrségen, hogy önkényesen külföldre vitted, ami egy későbbi gyerekelhelyezés során eléggé ellened szól. Azt is mondhatja, h azért nem fizetett mert nem tudta hol vagy, hova küldje és nem engedted látni a gyereket. Én a helyedben keresnék egy nagyon jó ügyvédet, és mielőbb tisztáznám a gyerek jogi helyzetét. Több esélyed van, ha te adod be a kérvényt arra hivatkozva,h apuka nem akarja tartani a kapcsolatot, mintha ő adja be, h te ellehetetleníted a láthatást.
2014. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szinte nulla esélye van, hogy magához vegye, ne aggódj. Ilyenkor mindig az anya a nyerő, pláne ha apa ilyen megbízhatatlan. A körülményeket nézik egyébként.
2014. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!