Ha saját kislányunk mellé szeretnénk egy gyermeket örökbefogadni, maximum 5 évest, akkor mindent ugyanúgy végig kell járnunk, mint azoknak, akiknek nincs gyerekük?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy nem leszek még egyszer várandós. Köszi a normális válaszokat.
2014. ápr. 3. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindent, mert a tanfolyamon nem gyerekgondozást-nevelést oktatnak, hanem éppen az örökbefogadás nehézségeire készítenek fel, a pszichológus azt is vizsgálja, el tudjátok-e a gyermeket, a helyzetet minden velejárójával fogadni.
2014. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze saját gyerekhez nem kell semmi tanfolyam.
2014. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az örökbefogadott gyereke nem lesz a sajátod kedves utolsó?????
2014. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves 2-es... a tanfolyam nem a gyereknevelésről szól, mint olyan sokan gondolják... kizárólag az örökbe fogadásnál felmerülhető problémákról, mit hogy lehet megoldani, elmondják az egész örökbe fogadás mentetét... mármint milyen iratok kellenek majd, hogy zajlik az ismerkedés, stb... szóval csak és kizárólag az örökbe fogadásról beszélgetnek... mi sajnáltuk, hogy vége lett, mert nagyon sok hasznos tanácsot kaptunk!!! Kérdező! ahogy már leírták előttem, igen mindent ugyanúgy végig kell csinálni, mintha nem lenne saját gyermeketek... nekem is van már egy lányom és épp mindenórás a kismama akinek örökbe fogadjuk a babáját :) (szerencsés helyzetbe kerültünk, megismerkedtünk egy kismamával aki örökbe akarja adni a babáját... tehát nálunk nyílt örökbe fogadás lesz) bármilyen kérdésed van nyugodtan fordulj hozzám, nagyon szívesen válaszolok bármire! :)
2014. ápr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kedves 3-as... neked csak annyit mondanék, hogy de... a sajátom lesz... igaz nem én szültem de akkor is az én gyerekem :) (persze tudom, hogy,hogy érted... csak ne haragudj, de ez a megfogalmazás nekem esik rosszul, mintha nem tudnám sajátomként szeretni...) helyes megfogalmazás: nem ő szülte, így sok probléma felmerülhet, ami saját szülöttnél nem... :) (bocs tényleg nem bántani akartalak!:) )
2014. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek ! a tanfolyamon vannak szituációs gyakorlatok, amiket kiértékelnek ,vagy hogyan képzeljem el ? Mi alapján döntenek, hogy alkalmasak vagyunk-e ? ha úgy ítélik meg, hogy nem, akkor "megbuktunk", és nem lehet második gyermekünk soha ?
2014. ápr. 4. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nehéz megbukni :) olyan párok buknak meg, ahol a környezet nem megfelelő, tehát nincs villany, gáz, víz... vagy alkohol, vagy gyógyszerfüggő.. (háziorvostól kikérnek majd egy igazolást hogy egészségesek vagytok, de itt tényleg csak pszichés-mentális betegségekre kell gondolni, nem magas vérnyomásra pl.) a tanfolyamon olyan szituációs gyakorlat volt, hogy (5 házaspár volt mikor mi voltunk) egynek el kellett játszani hogy 4 éves - és a szülei ekkor mondják el neki, hogy őt örökbe fogadták, másik 7-8 éves ikergyerekeknek kellett eljátszania, hogy a suliba valaki mondta nekik, hogy őket örökbe fogadták... ezt kellett szülőként lereagálni, 3. meg hogy a 18 éves gyereket ültetik le a szülők és ekkor mondják el neki hogy nem ők a vér szerinti szülei.. olyan volt még, hogy csoportokba raktak minket, és egyiknek a titkos örökbe fogadás előnyeit, másiknak a hátrányait, 3.-nak a nyílt előnyeit, 4.-nem a nyílt hátrányait kellett összeszednie.. . más kifejezetten ilyesmi nem volt... beszélgetés az egész.. mi rengeteget nevettünk :) nagyon jó kis csapat volt, sokat hülyéskedtünk :)) és a mai napig tartjuk a kapcsolatot a többi párral :)
2014. ápr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy nincs olyan, hogy kiértékelés.. itt a lényeg, hogy részt kell venned a tanfolyamon.. nincs vizsga vagy ilyesmi... annyi van, hogy nem hiányozhatsz egy alkalomról sem és akkor rendben van... :)
2014. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!