Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » LTP-t szeretnék nyitni....

LTP-t szeretnék nyitni. Havonta maximum mekkora összegre köthetek ilyen szerződést? 20 000 Ft-ot olvastam, viszont azt keveslem, abból belátható időn belül nem lesz saját lakásom.

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi pl. a férjemnek és nekem is havi 10-10-et fizetünk. Egy adószámhoz csak egyet lehet nyitni, de ha lejár az egyik, akkor újra lehet nyitni.

Mi mind a ketten 5 évre nyitottuk. A férjemé jövőre jár le, az enyém 2 év múlva.

Mi idén vettünk fel lakáshitelt (4,8 m-t), hozzá az önerőnk 3,5 m volt.

Mind a két LTP-t beleforgatjuk és, ha jövőre lejár a férjemé, akkor újra kötünk a nevére még egyet.

20 év hitelt, így hamarabb kifizetünk, ugyanis erre van lehetőség szerencsére.


Szóval, nekünk pl. megéri.

2013. nov. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, értem, hogy többet is lehet egyszerre. Én viszont egyedülálló vagyok, és a fizetésem megengedné, hogy havonta 100-120.000 Ft közötti összeget félretegyek. Csak a kérdés, hogy lehetőségem van-e rá?
2013. nov. 14. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösd le a bankba minden hónapban, amit erre szánsz, úgy kicsivel jobban kamatozik, mintha csak simán a számlán áll a pénz. Ltp max. havi 20e/fő, de kiszámolva annyira nem kedvező, mint hirdetik, érdemes utána számolni, kezdetnek befizetsz számlanyitás címszó alatt 60ezret, ügynőki jutalék, ezt neked 2 év alatt hozza vissza, minden évben max. 30ezer az állami kamat, stb.
2013. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!