Egyedülálló férfi hogyan fogadhat örökbe kisgyermeket?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egyedülálló nő örökbe fogadhat, de férfinál ezt nem tudom sajnos. (Itt nincs képzeletbeli anya)

2014. máj. 1. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ugyanúgy mint az egyedülálló nő.. ugyanazokat kel végigjárni, nincs különbség... de! egy gyermeket először is családba helyeznek ki, mert ez a GYERMEK érdeke... és a TEGYESZ, a gyámügy és minden kapcsolódó hivatal csak és kizárólag a gyermek érdekeit tartja szem előtt, azt, hogy te egyedülálló pasiként gyermeket szeretnél a legkevésbé sem... és mivel ugyebár rengeteg család, házaspár vár babára, annak az esélye, hogy Te valaha is kapsz gyermeket közelít a nullához... mi most vagyunk az ötökbe fogadás közepén, 3 hetes a kisfiúnk még 3 hete van az szülőanyukának meggondolnia magát utána véglegesítik... de még nekünk is össze kellett házasodnunk (pedig a házasság nem volt tervbe, mindegyikünknek 2. házassága) mert mondták, hogy amúgy egyedülállónak számítok és ne várjam, hogy valaha is kapunk babát, mert rengetek házaspár vár babára és őket veszik előre... sajnálom, de ez így megy és én úgy gondolom hogy ha én is a gyerek érdekeit nézem, akkor ez így helyes... (ami persze nem azt jelenti, hogy nem tudná szépen szeretetben felnevelni egy férfi a gyermeket...)
2014. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
egyedülálók nem fogathatnak örökbe nők se
2014. máj. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
de... fogadhatnak.. imádom mikor hozzá nem értők válaszolnak :) csak mint elsőként leírtam csekély az esélye annak, hogy kap is... bár olyan gyermeket akit nem tudtak családba örökbe adni (betegsége-kora-származása miatt) gondolom előveszik az egyedülállókat is, hátha bevállalja valaki...
2014. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!