Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy olyan babát...

Hogyan lehet egy olyan babát (vagy inkább már kisgyermeket - 20 hónapos) pohárból megtanítani inni, aki egyébként is nagyon keveset iszik?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta próbálkozunk csőrös pohárral, sima pohárral, de nem sok sikerrel. Inni max. pár kortyot sikerül, mert inkább belenyúlkál, játszik vele vagy kiönti, ledobja. Teljesen reménytelen.... Annyit elértem, hogy már nem hagyományos cumisüvegből iszik (Nagyon nagyon keveset), hanem a Mam-nak az ivócsőrös cumisüvegéből ( [link] A tejitalt nem is hajlandó ebből sem meginni, pohárból ugye nem meg, így kanalazva adom neki, mert a folyadék meg ugyebár kellene. Nem tudom így mi lesz.
2014. ápr. 29. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiam 22 hónapos, reggel és este a tejitalt cumisüvegből issza, nincs azzal semmi baj. Nappal janás üvegből issza a vizet, néha iszik pohárból is. Én nem erőltettem soha a poharat, ha érdekli odaadom és kész. Miért nem adod a tejitalt cumisüvegből? Kanállal nem lehet egyszerű.
2014. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért, mert úgy nem is veszi a szájába, sajnos kb. 2 hónapja egyik pillanatról a másikra elutasította.
2014. ápr. 29. 15:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves, csőrös poharat nem fogadta el soha. Vettem ezer félét, nem kellett neki. Most kubus üvegből iszik. A tejitalt reggel este cumisüvegből itta, míg egy hónapja egyszerűen nem fogadta el. Hetekbe telt, mire rájöttem (még nem beszél), hogy a szaga nem tetszik neki ( nem csodálom tényleg elég büdik). Úgyhogy raktam sima tejet egy pohárba, beletettem egy szívószálat és odavolt. Azóta tej, kakaó pohárból szívószászal, a többi kubusból. De pár napja néha szívószál nélkül akar kortyolni, talán lesz valami :)
2014. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pont ezzel a csőrőssel kezdtük, borzasztó.....

próbáld ki a kubu flakont, vegyél egy kubu waterrrt. Lehet izleni is fog, izesített víz, viszont csöpögésmentes a csőre!!!!! Ha akarod megkóstoltatod, ha nem akkor megiszod és raksz bele mást, amúgy szuper, picit idősebb a fiam és szeret belőle inni. Meg a hagyományos kubu is jó azt is issza, hígítom amúgy, de próbáld töményen elsőre aztán hígítasz rajta, de a csőre annak is jó, csak az nem csöpögésmentes. A fiam abból is szépen iszik. Amikor kifogy töltök bele mást, viszont így olcsón van itatónk.

Próbálkozhatsz kakaóval, gyümölcslével, ezeket azért szeretni szokták, aztán legfeljebb hígitod, végül víz lesz :)

2014. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!