Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Lehetséges ez így? (bővebben...

Lehetséges ez így? (bővebben lent )

Figyelt kérdés
19 éves vagyok a barátom 21.. Mind a ketten fehérek vagyunk. Örökbe szeretnénk fogadni egy csodaszép félig néger kislányt. :) van ennek valamilyen hátránya ?

2014. júl. 13. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
25 éves korotokig esélytelen.
2014. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké koszi
2014. júl. 13. 13:42
 3/10 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta, az első kritérium, hogy betöltsétek a 25 életévet... másrészt: dolgoztok mind a ketten? mert ugye az sem árt hozzá :) az hogy félig néger kislányt szeretnétek... hááát ne ábrándozz nagyon róla... mi is beírtuk a kérvényünkbe, hogy félvér gyermeket is elfogadunk, a tanácsadónk csak mosolygott, hogy 15 éve dolgozik ott de félvér baba még nem volt akit örökbe tudtak volna adni...:) (bár igaz, ő csak megyei szinten van nem országoson)
2014. júl. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én még tanulok :) de a barátom dolgozik .. És az nem gond h nem vagyunk házasak ?? Voltunk afrikába és egyszerűen annyira imádom a négereket :)
2014. júl. 13. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az egy szuper dolog, hogy tetszenek a barna bőrűek, és az is, hogy ha „meg akarsz menteni” egy gyereket a nyomortól. De! Amíg vártok arra, hogy betöltsétek a 25 évet, kérlek, kicsit nézz utána az örökbefogadás témájának! Van egy baromi jó könyv, egy amerikai pszichológusnő írta, életből vett sztorikon keresztül mutatja be, mi játszódik az örökbefogadások szereplőinek lelkében, ezt nagyon ajánlom: Joyce Pavao: Az örökbefogadás háromszöge.

Azért is témába vágó nektek, mert Amerikában nagy divat más rasszból örökbefogadni (korait, latint, afrikait), szóval sok ilyen történet is van benne, külön fejezeteket szentel a más bőrszínű örökbefogadottak problémáinak.

A lényeg, amire utalok, hogy fontos lenne átgondolnod a gyerek szempontjából is az egészet: hogyan fogja magát érezni a jobbára fehér bőrűek lakta Mo-on? Esetleg nem fogják-e bántani a bőrszíne miatt? Tudsz-e neki olyan környezetet, sulit keresni, ahol elfogadják? Lesz-e körülötte olyan minta a saját rasszából, amit követhet? Róla első ránézésre mindenki tudni fogja, hogy nem a vér szerinti gyereketek: milyen lehet vajon így élni?

Támogatod-e majd, ha felmerül benne az igény, hogy megkeresse a vér szerinti családját? A gyökerei a szülőföldjére kötik, és többszörös veszteséget szenved, ha elhozod: nem csak a szüleinek nem kellett, hanem a „népe” is eldobta…

Ez csak néhány kérdés, ami felmerül – és most talán legyintesz, hogy micsoda hülyeség, Angelina Jolie is gyűjti a színesbőrűeket.

Mindenesetre olvasgass utána a témának, és ne egy romantikus ködből szemléld, mert az örökbefogadás alapvetően is elég sok intelligenciát követel a szülőktől, az eltérő bőrszín még további kérdéseket vet fel.

2014. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz.. Erre nem is gondoltam :( nagyon szépen köszönöm !! :)
2014. júl. 13. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott: Tisztelet a kivételnek, ti még oltári fiatalok vagytok. 19/21 évesen a mai világban mi a garancia arra, hogy 1-2év múlva együtt lesztek (hozzáteszem, hogy 30 évesen sem túl sok, de jobban megvan rá az esély a szerzett tapasztalatok miatt). Hogyan fogod nevelni esetleg egy új házasságban a senkihez sem tartozó gyereket? Most nagyon szép és aranyos, mint akár egy kiskutya, de ő életre szól azaz az elkövetkező 60 évedet meghatározza. Miből fogjátok eltartani? Lesz saját gyereketek kit szerettek majd jobban, hol fogja a helyét elfoglalni az életetekben? Tényleg nagyon szép és nemes tőletek, hogy egyáltalán ilyen megfordul a fejetekben, de ha rám hallgattok, várjatok még egy kicsit ezzel. Én mai fejjel nem bánom, hogy nem vállaltam gyereket 20 évesen, igaz, hogy 26 éves korom óta próbálkozunk és nem sikerül, ezért mostmár felmerült az örökbefogadás, de hozzáteszem nagyon komoly dolog, sok kétellyel, és vívódással jár, és nagyon át kell gondolni, mert általában ezek a gyerekek súlyosan sérültek lelkileg, sokkal érzékenyebbek mint egy családban felnövő kiegyensúlyozott gyerek, sok dologra ellentétesen reagálnak. Amúgy a Családjogi Törvény szerint nem is fogadhattok örökbe, mert 25 év a minimális korhatár, csak szerettem volna teljeskörű választ adni nektek.
2014. júl. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) sajnos saját gyerekem nem születhet... :( ezért gondoltam az örökbefogadást..
2014. júl. 15. 20:55
 9/10 anonim válasza:
Ha szülhetnél gyereket, akkor szülnél 19 évesen?
2014. júl. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy nagyon, hogy ilyen dologra szántás el magad ilyen fiatalon . Megkérdezhetem miért nem lehet babàd ? Mióta vagytok együtt pàroddal? Egyébként 20 éves vagyok az én gyerkőcöd màr 9 hónapos :) nem bàntam meg hogy fiatalon szültem, pici korom óta igy terveztem . Lassan 5 éve vagyok együtt pàrommal. Anyagilag pedig jól aàllunk. Nem tudom mi szükséges az örökbefogadàshoz de szép hogy gondolkodsz rajta. Viszont az előttem szólóknak igaza van abba, hogy a színesbőrű babát azért gondold át :) Neki nem biztos hogy jó lenne egy fehérbőrű csalàdban :(
2014. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!