Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így egészséges lehet a baba...

Így egészséges lehet a baba vagy jobb elvetetni?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló mellett fogant, néha veszek be algopirint és kb heti 2 alkalommal nyugtatót, hogy el tudjak aludni. Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 22. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy tabletta mellett fogant, nem feltétlenül gond, ismerek ilyet, és semmi baj nem volt belőle. Azonban orvost kérdezd meg erről és mielőbb essél át a szükséges vizsgálatokon. Viszont algopirint és nyugtatót már ne szedj...Alváshoz van a Sedacur Forte nevű gyógynövény alapú nyugtató, úgy tudom, azt terhesek is szedhetik, de nézz utána. Az nagyon jó nyugtatásra és alvászavarokra is!
2014. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi tévedtem. Van itthon Sedacur, megnéztem és azt sem szedhetik terhesek..Úgyhogy keress valami más megoldást, de gyógyszereket már ne szedj semmiképpen!!
2014. aug. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Orbáncfű tartalmút nem szedhetnek terhesek (a sedacur is ilyen). Citromfű teát esetleg, azt babák is ihatják egy bizonyos kor után. Orvossal, védőnővel kell beszélni. Egyáltalán arról, hogy miért kell neked nyugtató az alváshoz. Valaki csak felírta... Lélekben próbálj felkészülni a babádra, talán akkor nem fogsz a saját problémáidra figyelni.
2014. aug. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Algopyrint a terhesség egésze alatt lehet szedni mértékletesen.

Én is szedtem fejfájásra, az orvos tanácsára.

2014. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az Algoval meg a nyugtatóval állj le,gondolom eddig sem marékszámra szedted.Az én fiam is fog,gátló mellett fogant.4 éves és semmi baja
2014. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy ezek közül csak a nyugató a kérdéses. Kérdezz meg egy dokit, de a menzesz kimaradása előtt szedett gyógyszerek tudtommal még nem hatnak a babára.
2014. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt az orvosoddal beszéld meg.

Sok gyógyszert szigorúan tilos terhesség alatt szedni, mert károsítja a magzatot. Viszont vannak gyógyszerek, amire csak elővigyázatosságból írják rá, hogy terhességnél nem ajánlott szedni (hogy ne akasszanak pert a nyakukba)

2014. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!